facebook
Aktuality -> Hardware - 8. 1. 2020 17:55 - Zdeněk Gric

Odolný, lehký a tenký notebook Acer TravelMate P6

Společnost Acer představila své nejnovější firemní notebooky TravelMate P6 a TravelMate P2. Nový Acer TravelMate P6 se může pochlubit tělem z hořčíko-hliníkové slitiny, která je silnější a lehčí než standardní hliníkové slitiny při stejné tloušťce. Díky hmotnosti pouhých 1,1 kg a tloušťce pouze 16,6 mm se také snadno přenáší. A s až 23hodinovou výdrží na baterii zůstanou profesionálové produktivní i na transkontinentálních letech, nebo mohou pracovat plné dva dny na cestách bez dobíjení. Tento notebook s vysokým výkonem lze také nabít až do 50 % kapacity baterie za méně než 45 minut. Volitelné 4G LTE připojení využívající eSIM uživatelům umožňuje pracovat i spolupracovat s ostatními na cestách. TravelMate P6 se také může pochlubit certifikátem Microsoft Teams.Tento nový Windows 10 Pro notebook je vybaven až procesory Intel Core i7 desáté generace, až 24 GB paměti DDR4, až grafikou NVIDIA GeForce MX250 a až 1TB HDD nebo rychlým PCIe Gen 3 x4 SSD využívajícím technologii NVMe pro urychlení úpravy velkých tabulek a vytváření prezentací. TravelMate P6 usnadňuje sdílení a spolupráci díky konstrukci s panty umožňujícími otevření víka až do úhlu 180°, díky čemuž lze displej položit zcela naplocho a sdílet tak obraz s ostatními.

Notebook je vyroben tak, aby splňoval sadu vojenských standardů odolnosti MIL-STD 810G a 810F, dokáže tak přežít nárazy během letištní kontroly, náhodné pády či další nehody. Další testy kontrolují odolnost notebooku vůči dešti, vlhkosti a extrémním teplotám.

TravelMate P6 nabízí výkonné funkce pro zabezpečení dat. Uživatelé se mohou do systému přihlásit využitím Windows Hello přiložením prstu na čtečku otisků prstů integrovanou v zapínacím tlačítku, anebo prostřednictvím IR webkamery využívající biometrické rozpoznávání obličeje. Obě přihlašovací metody vylučují nutnost pamatovat si a používat heslo. Pokud není webkamera využívána, lze fyzicky zavřít její krytku, aby byla zajištěna ještě větší bezpečnost.

Integrovaný čip TPM 2.0 (Trusted Platform Module) poskytuje hardwarovou ochranu hesel a šifrovacích klíčů. Předinstalovaný software Acer ProShield obsahuje sadu nástrojů pro zabezpečení a správu, které pomáhají chránit citlivá data, zatímco Acer Office Management umožňuje odborníkům v oblasti IT implementovat zásady zabezpečení a sledovat prostředky z jednoho rozhraní.

Universální Acer TravelMate P2 je reakcí na stále se rozšiřující a modernizující se svět, kde se od zaměstnanců očekává, že dělají na více projektech najednou a pracují na různých místech. Schopnost připojení nejen k Wi-Fi, ale také ke 4G LTE zajišťuje, že mohou uživatelé pracovat odkudkoli a široká škála možností přizpůsobení umožňuje TravelMate P2 adaptovat se pro práci na jakékoli úloze.

Při návrhu notebooku Acer TravelMate P2 byl kladen důraz na co nejlepší konektivitu. Technologie Intel Wireless Wi-Fi 6 (802.11ax) uživatelům zajišťuje hladší bezdrátový provoz díky až třikrát vyšším rychlostem než u standardní Wi-Fi 5 (802.11ac). 4G LTE připojení využívající Nano SIM nebo eSIM ochrání uživatele před potížemi, když na cestách není k dispozici Wi-Fi. TravelMate P2 vydrží v provozu na baterii až 13 hodin a se svým tělem odolným vůči nárazům splňuje standardy MIL-STD 810G.

TravelMate P2 kombinuje přístupnost, spravovatelnost a snadné používání a je připraven k okamžitému použití s optimalizovaným, předkonfigurovaným nastavením zařízení a vícejazyčnou komunikací pro rychlé a bezproblémové nasazení zařízení. Modul TPM 2.0 zajišťuje bezpečnou autentizaci a chrání firemní data, zatímco další bezpečnostní funkce, jako je čtečka otisků prstů a Windows Hello, umožňují uživatelům snadné, a přitom bezpečnější přihlašování prostřednictvím rozpoznávání obličeje nebo otisků prstů.

Díky procesorům až Intel Core i7 desáté generace a volitelné grafice NVIDIA GeForce MX230 poskytuje TravelMate P2 vysoký výpočetní i grafický výkon a je vybaven až 32 GB rychlé paměti DDR4, konfigurovatelným dvoudiskovým systém kombinujícím vysokokapacitní 1TB HDD a mimořádně rychlé 512 GB PCIe SSD se 4 PCIe linkami. TravelMate P2 se může pochlubit celou řadou portů, jako je VGA, HDMI a USB-C, které mohou snadno rozšířeny prostřednictvím dokovací stanice Acer USB Type-C Dock.

TravelMate P6 bude v oblasti EMEA k dispozici v únoru za cenu od 1 099 €.

TravelMate P2 bude v oblasti EMEA k dispozici v lednu za cenu od 599 €.


 
Atos
  

- Inzerce -

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

  

- Inzerce -

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

SamsungBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.