facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 8. 4. 2020 - Zdeněk Gric

O2 nabízí městům a obcím bezplatnou rozesílku informačních SMS pro obyvatele

Operátor O2 ve spolupráci s nástrojem Marketlocator.cz nabízí v době koronavirové epidemie obcím, městům a městským částem možnost bezplatně informovat občany pomocí SMS."Informovat občany je v tomto krizovém období jedna z nejdůležitějších úloh měst a obcí. Chceme jim pomoct tím, co umíme nejlépe - rychle a efektivně předávat důležitá sdělení prostřednictvím SMS zpráv přímo do mobilních telefonů, které v této těžké době všichni využíváme snad ještě více než obvykle," popisuje Ferdinand Kraus z O2 Media.

Pomoc seniorům, znevýhodněným skupinám i potlačení paniky

Market Locator, který O2 obcím nyní nabízí bezplatně, pomůže oslovit místní obyvatele i lidi, kteří do místa dojíždějí za prací. SMS je možné jednoduše zacílit na konkrétní skupinu občanů - například podle věku na seniory. Zejména pro skupiny obyvatelstva, které nemají přístup k internetu, se může jednat o stěžejní informační zdroj, který jim může poradit, jak si zajistit nákup či donášku potravin a léků.

Městem, které možnost informování občanů pomocí SMS v nouzové situaci iniciovalo a jako první využilo, je Kutná Hora. "Mnozí obyvatelé si stěžují například na to, že městský rozhlas není dobře slyšet. I proto jsme aktivně přistoupili k řešení v podobě zasílání informací přes SMS. Občané pro to nemusí dělat vůbec nic, nikde se registrovat, a přesto jim informační SMS budou chodit samy na jakýkoliv typ telefonu. Navíc je to pro uživatele i město zcela zdarma," komentuje projekt jeho iniciátor, kutnohorský zastupitel Martin Suchánek.

Zprávy jsou odesílány přes mobilního operátora. Podmínkou je podpis starosty, primátora či místního krizového výboru a uvedení názvu obce, aby obyvatelé měli jistotu, že dostávají ověřené informace. Nástroj tak může mimo jiné zabránit šíření falešných zpráv a tlumit tak paniku obyvatel. Veškerá komunikace navíc probíhá v souladu s GDPR, budou tedy osloveni jen ti obyvatelé, kteří operátorovi poskytli souhlas se zpracováním osobních údajů. Každé obci dají k dispozici 10 000 SMS.

Bezplatnou rozesílkou informačních SMS operátoři pomáhají také ministerstvu zdravotnictví už od počátku epidemie. SMS rozesílají například lidem, kteří se vrátí ze zahraničí, obyvatele ČR informovali například o uzavření obchodů.


 
GFI
  

- Inzerce -

Service Desk jako účinný pomocník Správy základních registrů

GordicSpráva základních registrů (SZR) byla zřízena na základě zákona č. 111/2009 Sb. Vznik úřadu je datován k 1.1.2010, kdy je zahájeno budování registrů. Vlastní provoz SZR byl pak odstartován k 1. 7. 2012.

  

- Inzerce -

Zavedení digitalizace už nemusí trvat měsíce, ale dny

Konica MinoltaDigitální transformace stále představuje pro velkou část českých firem velkou výzvu. Nechtějí si nechat ujet vlak, ale obávají se časové náročnosti implementace nových systémů. Doby, kdy jste potřebovali k zavedení elektronické správy dokumentů měsíce, jsou už naštěstí pryč.