Aktuality -> IT Business - 24. 1. 2019

Novým obchodním ředitelem společnosti 2N je Tomáš Klíma

Společnost 2N Telekomunikace oznámila, že na pozici obchodního ředitele (Chies Sales Officer) nastupuje Tomáš Klíma. Tomáš se stává obchodním ředitelem společnosti po personálních změnách, které nastaly na začátku ledna 2018, kdy se novým CEO stal Michal Kratochvíl. Tomáš ve společnosti 2N působí od roku 2008, dříve pracoval jako regionální obchodní ředitel a od roku 2015 pak na pozici ředitele distribučního prodeje. Získal magisterský titul v oblasti mezinárodního obchodu na VŠE v Praze a později diplom MBA na Université Jean Moulin v Lyonu.



„Tomáš bude odpovědný za veškeré obchodní aktivity společnosti, což znamená distribuci ve všech regionech, ale také prodeje výtahových komunikátorů či OEM businessu. Tomáš v minulosti řídil distribuční prodej firmy, proto má veškeré předpoklady k tomu, aby novou pozici zvládl,“ komentuje Michal Kratochvíl, CEO společnosti 2N Telekomunikace.


 
  

- PR -

Digitalizace není cíl, ale nástroj

První letošní vydání IT Systems je oborově velmi pestré a nabízí pohled na aktuální vývoj ve výrobních podnicích, v logistice, retailu, e-commerce i dalších odvětvích, kde se dobře zvládnutá digitalizace stává klíčovým faktorem úspěchu.
 
Příkladem může být článek, ve kterém Jan Kodada z Gebrüder Weiss popisuje, jak digitalizace mění zavedené procesy v logistice. Nebo článek, ve kterém Josef Voda ze společnosti Buylo předpovídá vývoj retailu, který podle něj bude formovat trojice klíčových trendů: digitalizace, automatizace a optimalizace procesů. Nejde však o tři samostatné směry, ale o jeden propojený přístup směřující k řízení celého produktového cyklu jako jednoho systému.

  

- PR -

AI v ERP systému

Co v praxi funguje, jak to navrhnout a proč začít po krocích


Umělá inteligence je součástí každodenního života – od chytrých vyhledávačů přes automatické překlady až po plánování tras nebo generování obrázků. Ale co ERP systémy? Je správný čas zapojit AI právě sem? Určitě ano, ale smysluplně. Tak, aby zkrátilo cestu od otázky k odpovědi, od záměru k akci, a přitom udrželo to nejdůležitější: kontrolu, bezpečnost a auditovatelnost.