eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 15. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový výkonný NAS od QNAPu pohání čtyřjádrový Ryzen

QNAPSpolečnost QNAP představila nový 9pozicový NAS QuTS hero TS-h973AX se čtyřjádrovým procesorem AMD Ryzen V1500B a konektivitou 10GbE/2.5GbE. Kromě pěti 3,5″ slotů má novinka má čtyři 2,5″ SSD sloty – přičemž dva z nich podporují jak vysoce výkonné 32Gb/s disky U.2 NVMe PCIe Gen 3 x4, tak i ekonomické SATA 6Gb/s SSD pro práci s aplikacemi vyžadujícími tu nejnižší možnou latenci. Model TS-h973AX tak poskytuje vysoce výkonné, ale zároveň cenově dostupné řešení NAS pro podniky a organizace různých velikostí. Použitý operační systém QuTS hero na bázi souborového systému ZFS navíc poskytuje pokročilé funkce pro bezpečné ukládání dat a až petabajtovou kapacitu u každé sdílené složky.„Ať už potřebujete jen základní úložiště, nebo rozsáhlé úložiště na velká data, či používáte aplikace náročné na I/O a využíváte spolupráci napříč týmy – model TS-h973AX na bázi ZFS je perfektním řešením, které dokáže čelit problémům, jaké mají podniky všech možných velikostí,“ uvedl k novince Jason Hsu ze společnosti QNAP.

TS-h973AX

Model TS-h973AX s hybridní úložnou architekturou má pět diskových pozic na 3,5″ SATA disky, dva sloty na 2,5″ disky U.2 NVMe SSD (s podporou U.2 NVMe i SATA SSD) a dva sloty na 2,5″ disky SATA SSD. Celkovou kapacitu úložiště modelu TS-h973AX lze také rozšířit použitím několika rozšiřujících jednotek QNAP. Funkce podporující SSD (k nimž patří funkce slučování zápisu a nadměrné využívání zásobníků SSD) ještě více zvyšují výkon a cenovou dostupnost NAS. Dostatečně výkonná je také konektivita nového NASu. Model TS-h973AX má jeden port 10GBASE-T Multi-Gig a dva porty 2,5GbE RJ45, a podporuje slučování portů a převzetí služeb, čímž posiluje podnikovou virtualizaci, intenzivní přístup k souborům, rozsáhlé zálohovací/obnovovací úlohy a přenos médií. Model TS-h973AX se perfektně hodí pro použití s cenově přívětivými řízenými a neřízenými 10GbE/2,5GbE switchi QNAP, s nimiž lze získat bezpečnostní a škálovatelná vysokorychlostní síťová prostředí.

TS-h973AX - deduplikace
Deduplikace

Model TS-h973AX běží na operačním systému QNAPu QuTS hero, který využívá souborový systém ZFS, který podporuje samoregenerování a několik konfigurací RAID s Triple Parity a Triple Mirror pro zvýšení ochrany dat. Výkonná inline deduplikace, komprese a komprimace dat výrazně snižují celkovou stopu úložiště a současně zvyšují rychlosti čtení a zápisu. QuTS hero podporuje prakticky neomezené snímky a vytváření verzí pro vylepšenou ochranu dat. Pokročilý blokový SnapSync v reálném čase zajišťuje, že primární i sekundární NAS vždy zachovávají stejná data, a poskytuje tak nejsilnější podporu pro non-stop podnikové operace.


Záloha NASu

Součástí systému QuTS hero je navíc App Center, kde jsou k dispozici různé aplikace k dalšímu rozšíření potenciálu NASu, jako je hostování virtuálních počítačů a kontejnerů, zjednodušení lokálních, vzdálených nebo cloudových záloh, implementace řešení pro zálohování Google Workspace a Microsoft 365®, centralizace záloh virtuálních počítačů VMware® a Hyper-V a zřízení bran cloudového úložiště k zavádění hybridních cloudových aplikací, zjednodušení synchronizace napříč zařízeními/týmy a mnoho dalšího.

Základní parametry:

  • TS-h973AX-8G: 8 GB paměti (1x 8 GB), rozšířitelné na 32 GB
  • TS-h973AX-32G: 32 GB paměti (2x 16 GB)

5 diskových pozic pro 3,5″ disky SATA 6Gb/s, 2 kombinované sloty pro 2,5″ disky (podporují disky U.2 NVMe PCIe Gen 3 x4 SSD nebo SATA 6Gb/s SSD), 2 sloty pro 2,5″ disky SATA 6Gb/s SSD ; procesor AMD Ryzen V1500B 2,2 GHz řady V1000; 1 LAN port 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M), 2 LAN porty 2,5GbE RJ45 (2,5G/1G/100M); 4 porty USB 3.2 Gen 2 10Gb/s (1 x Type-C + 3 x Type-A)
 

 


 
  

- Inzerce -

Data je třeba chránit. Jak bude vypadat jejich ukládání v roce 2021?

SeagateObjem dat na Zemi nekontrolovatelně roste. Podle průzkumu společnosti IDC pro firmu Seagate zaznamenají podniky v příštím roce nárůst objemu generovaných dat o 42 %.

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.