facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 15. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový výkonný NAS od QNAPu pohání čtyřjádrový Ryzen

QNAPSpolečnost QNAP představila nový 9pozicový NAS QuTS hero TS-h973AX se čtyřjádrovým procesorem AMD Ryzen V1500B a konektivitou 10GbE/2.5GbE. Kromě pěti 3,5″ slotů má novinka má čtyři 2,5″ SSD sloty – přičemž dva z nich podporují jak vysoce výkonné 32Gb/s disky U.2 NVMe PCIe Gen 3 x4, tak i ekonomické SATA 6Gb/s SSD pro práci s aplikacemi vyžadujícími tu nejnižší možnou latenci. Model TS-h973AX tak poskytuje vysoce výkonné, ale zároveň cenově dostupné řešení NAS pro podniky a organizace různých velikostí. Použitý operační systém QuTS hero na bázi souborového systému ZFS navíc poskytuje pokročilé funkce pro bezpečné ukládání dat a až petabajtovou kapacitu u každé sdílené složky.„Ať už potřebujete jen základní úložiště, nebo rozsáhlé úložiště na velká data, či používáte aplikace náročné na I/O a využíváte spolupráci napříč týmy – model TS-h973AX na bázi ZFS je perfektním řešením, které dokáže čelit problémům, jaké mají podniky všech možných velikostí,“ uvedl k novince Jason Hsu ze společnosti QNAP.

TS-h973AX

Model TS-h973AX s hybridní úložnou architekturou má pět diskových pozic na 3,5″ SATA disky, dva sloty na 2,5″ disky U.2 NVMe SSD (s podporou U.2 NVMe i SATA SSD) a dva sloty na 2,5″ disky SATA SSD. Celkovou kapacitu úložiště modelu TS-h973AX lze také rozšířit použitím několika rozšiřujících jednotek QNAP. Funkce podporující SSD (k nimž patří funkce slučování zápisu a nadměrné využívání zásobníků SSD) ještě více zvyšují výkon a cenovou dostupnost NAS. Dostatečně výkonná je také konektivita nového NASu. Model TS-h973AX má jeden port 10GBASE-T Multi-Gig a dva porty 2,5GbE RJ45, a podporuje slučování portů a převzetí služeb, čímž posiluje podnikovou virtualizaci, intenzivní přístup k souborům, rozsáhlé zálohovací/obnovovací úlohy a přenos médií. Model TS-h973AX se perfektně hodí pro použití s cenově přívětivými řízenými a neřízenými 10GbE/2,5GbE switchi QNAP, s nimiž lze získat bezpečnostní a škálovatelná vysokorychlostní síťová prostředí.

TS-h973AX - deduplikace
Deduplikace

Model TS-h973AX běží na operačním systému QNAPu QuTS hero, který využívá souborový systém ZFS, který podporuje samoregenerování a několik konfigurací RAID s Triple Parity a Triple Mirror pro zvýšení ochrany dat. Výkonná inline deduplikace, komprese a komprimace dat výrazně snižují celkovou stopu úložiště a současně zvyšují rychlosti čtení a zápisu. QuTS hero podporuje prakticky neomezené snímky a vytváření verzí pro vylepšenou ochranu dat. Pokročilý blokový SnapSync v reálném čase zajišťuje, že primární i sekundární NAS vždy zachovávají stejná data, a poskytuje tak nejsilnější podporu pro non-stop podnikové operace.


Záloha NASu

Součástí systému QuTS hero je navíc App Center, kde jsou k dispozici různé aplikace k dalšímu rozšíření potenciálu NASu, jako je hostování virtuálních počítačů a kontejnerů, zjednodušení lokálních, vzdálených nebo cloudových záloh, implementace řešení pro zálohování Google Workspace a Microsoft 365®, centralizace záloh virtuálních počítačů VMware® a Hyper-V a zřízení bran cloudového úložiště k zavádění hybridních cloudových aplikací, zjednodušení synchronizace napříč zařízeními/týmy a mnoho dalšího.

Základní parametry:

  • TS-h973AX-8G: 8 GB paměti (1x 8 GB), rozšířitelné na 32 GB
  • TS-h973AX-32G: 32 GB paměti (2x 16 GB)

5 diskových pozic pro 3,5″ disky SATA 6Gb/s, 2 kombinované sloty pro 2,5″ disky (podporují disky U.2 NVMe PCIe Gen 3 x4 SSD nebo SATA 6Gb/s SSD), 2 sloty pro 2,5″ disky SATA 6Gb/s SSD ; procesor AMD Ryzen V1500B 2,2 GHz řady V1000; 1 LAN port 10GBASE-T (10G/5G/2.5G/1G/100M), 2 LAN porty 2,5GbE RJ45 (2,5G/1G/100M); 4 porty USB 3.2 Gen 2 10Gb/s (1 x Type-C + 3 x Type-A)
 

 


 
  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.