facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 21. 11. 2012

Ultrabook Lenovo IdeaPad U510

stahuje emaily i v režimu spánku

Patnáctipalcový IdeaPad U510, který byl představen na letošním veletrhu IFA v Berlíně, doplňuje řadu Ultrabooků IdeaPad U310 a U410 společnosti Lenovo. Ultrabook dokáže stahovat emaily i v režimu spánku, ze kterého se navíc probudí za pouhou jednu sekundu. Je tenký jen 21 mm, váží pouhých 2,2 kg a baterie vydrží až 6 hodin na jedno nabití. Elegantní kovový povrch dodává Ultrabooku dostatečnou odolnost pro časté přenášení, takže je IdeaPad U510 ideálním zařízením pro pohodlnou práci na cestách.



Stylový IdeaPad U510 s operační pamětí až 8GB DDR3 je poháněn procesorem až Intel Core i7 třetí generace, jehož výkon je systém Energy Management v módu Ultra Performance schopen zvýšit ještě o 25 %. Ultrabook je vybaven klávesnicí AccuType pro přesné psaní a inteligentním touchpadem optimalizovaným pro rozhraní systému Windows 8 s funkcemi pro jednoduché scrollování, přibližování nebo otáčení obrazu.

 

S grafickou kartou NVIDIA GeForce 625M 1GB zvládne i náročnější činnosti, přičemž technologie Intel Wireless Display bezdrátově přenese obraz z počítače na velkou obrazovku či plátno. Této funkce lze využít především při sledování filmů nebo promítání prezentací.

 

Data je možné sdílet mezi libovolnými zařízeními kdykoliv a kdekoliv díky online úložišti Lenovo Cloud. IdeaPad U510 nabízí až 1 TB úložného prostoru na pevném disku a 24 GB SSD pro urychlení práce. Nechybí samozřejmě ani OneKey Recovery systém pro snadné zálohování a obnovení dat. V případě ztráty či krádeže zařízení uživatelé jistě ocení technologii Intel Anti-theft, která po aktivaci umožňuje vzdálené zablokování počítače a vysledování jeho polohy pomocí GPS nebo Wi-Fi.


 
  

- PR -

7 častých problémů ve výrobě a jak je vyřeší ERP

Manazer_s_tabletemStále řešíte neefektivní plánování, chybějící materiál nebo opožděné zakázky? ERP systém ABRA Flores vám dá do rukou nástroje pro hladký průběh výroby, snížení nákladů a zvýšení produktivity. Připravili jsme sedm častých problémů, které výrobní firmy běžně řeší, a přitom je lze s využitím informačního systému efektivně zvládnout.

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.