facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 18. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový stolní NAS od QNAP učí uživatele využívat výhody RAID 5

TS-364Společnost QNAP představila nové 3pozicové stolní zařízení TS-364 se sloty pro cache paměti M.2 PCIe Gen3 NVMe SSD a s konektivitou 2,5GbE. Se třemi disky umožňuje zařízení TS-364 vytvořit bezpečné a výkonné pole RAID 5 pro op­ti­ma­li­za­ci úložné kapacity s ochranou proti selhání jednoho disku. Díky svému výkonu a bohaté nabídce aplikací nabízí TS-364 řešení pro centralizované úložiště, zálohování, sdílení souborů i multimédia.Zařízení TS-364 je vybaveno čtyřjádrovým čtyřvláknovým procesorem Intel Celeron N5105/ N5095 s šifrovacím modulem Intel AES-NI a 4GB pamětí DDR4. K dispozici je i Edge TPU pro akceleraci aplikací na bázi umělé inteligence, např. rozpoznávání obrázků. Novinka tak poskytuje vysoký výkon v domácím i kancelářském prostředí.

TS-364

Díky slotům M.2 PCIe Gen3 umožňuje TS-364 instalaci rychlých SSD pamětí a vytvoření cache pro lepší výkon.

Pro připojení k síti má TS-364 jeden konektor 2,5GbE, další konektor USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s) a dva konektory USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) pak nabízejí rychlý přenos dat do přenosných zařízení. Zařízení TS-364 má také HDMI výstup pro připojení monitoru.

TS-364

Úložnou kapacitu zařízení TS-364 lze rozšířit připojením úložných rozšiřujících jednotek TL a TR.

Zařízení TS-364 je vybaveno operačním systémem QTS 5.0 s širokou nabídkou aplikací pro různé způsoby využití NASu. Například aplikace File Station zjednodušuje přístup k souborům NAS, jejich sdílení a správu prostřednictvím webového prohlížeče; Hybrid Backup Sync umožňuje snadno zálohovat soubory z NAS do cloudu nebo jiného NAS a splnit tak strategii zálohování 3-2-1; Virtualization Station a Container Station umožňují nenáročné virtualizační aplikace; QVR Elite pomáhá zavést špičkový inteligentní dozorovací systém; a KoiMeeter poskytuje kompletní řešení napříč platformami pro videokonference a bezdrátové prezentace. Domácí uživatelé ocení také širokou škálu multimediálních aplikací (včetně Plex) a možnosti streamování na zvolené zařízení.


 
  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.

  

- Inzerce -

S docházkovým systémem Giriton není třeba se covidu bát. Pohlídá teplotu i testy

Docházkový systém Giriton ušetří náklady, čas i nervy zejména v těchto nelehkých dnech. Klasické statické píchací hodiny totiž nahradila moderní aplikace, která umožní změřit zaměstnancům teplotu, objednat oběd či pomůže v prevenci vyhoření pracovníků. Systému z dílny brněnského startupu průběžně přibývají fuknce, které firmám umožňují bez problémů fungovat i na homeoffice či plnit všechna nařízení v souvislosti s protiepidemickými opatřeními.