facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 1. 6. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový stavební zákon slibuje i digitalizaci stavebního řízení

Návrh nového stavebního zákona prošel ve středu 26. května 2021 třetím čtením v Poslanecké sněmovně a míří do Senátu. Čekají se od něho velké změny v přípravách a realizacích staveb, vyvolává ale také otázky a kontroverze. Jaké nejzásadnější změny nový stavební zákon přinese?Nový stavební zákon si klade za cíl především zjednodušit a zrychlit povolovací procesy při výstavbě. Přináší celou řadu změn v oblasti organizace stavebních úřadů, územního plánování, povolovacího řízení, odstraňování černých staveb a stavebních kontrol.

Velkým krokem má být také kompletní digitalizace stavebního řízení, která umožní elektronickou komunikaci mezi občany a úředníky, ale i mezi úředníky navzájem, a přinese větší kontrolu, otevřenost a transparentnost řízení.

S plusy i mínusy připravovaného stavebního zákona se podrobněji můžete seznámit na webináři Nové stavební právo, který připravila společnost Exponet. Webinář se zaměří také na to, jak nová legislativa ovlivní probíhající řízení a existující územně plánovací dokumentaci. Přednášejí proberou i hlavní pilíře digitalizace stavebního řízení a územního plánování.

Webinář zahájí Zdeněk Zajíček, prezident ICT UNIE a viceprezident Hospodářské komory ČR. Dále vystoupí Mgr. et Mgr. Ing. Jan Tomíšek, CIPP/E, který se podílel na přípravách pozměňovacích návrhů k novému stavebnímu zákonu, a to zejména v oblasti digitalizace stavebních procesů a institucionální integrace stavební správy a JUDr. Martin Mezenský, který se věnuje zastupování klientů v řízeních před správními orgány a soudy a řešení projektů v oblastech veřejné regulace, zejména pak stavebního práva, práva životního prostředí, daní či práva vysokých škol.

Webinář Nové stavební právo proběhne 22.6. 2021 od 9:00 do 12:00.

Více informací a registrace na https://stavebnizakon.konference.cz/


 
  

- Inzerce -

Kubernetes a OpenStack pod taktovkou [SCP] SafeDX Cloud Platform

Společnost SafeDX dokončila změny vyplývající ze změny vlastnické struktury a pod křídly globálního výrobce Foxconn se plně zaměřuje na rozvoj nabídky cloudových služeb a kontejnerových řešení v prostředí Kubernetes.

  

- Inzerce -

Správa a zabezpečení Windows 10 pomocí nástrojů Microsoft 365 pro efektivní a bezpečnou práci

Společnost System4u pomáhá svým zákazníkům v oblasti Digital Workspace. Správné propojení technologií je zárukou kvalitně fungujícího a bezpečného IT prostředí firem. V následujícím článku se zaměříme na správu a zabezpečení Windows 10 pomocí nástrojů Microsoft 365.