facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový SSD disk Samsung 870 EVO

Samsung MZ-77E4T0BWSpolečnost Samsung představila nový SSD disk 870 EVO, který doplňuje nejprodávanější řadu SATA SSD disků na světě. Ve srovnání se staršími modely je nový disk rychlejší. Náhodné čtení je o 38 % rychlejší než předchozí model 860 EVO a v porovnání s ním byla také o 30 % prodloužena životnost nového SSD (až na hodnotu 2 400 TBW pro 4 TB disk). Disk 870 EVO se tak hodí k běžnému i profesionálnímu využití.Disk 870 EVO používá nejnovější typ pamětí Samsung V-NAND 3-bit MLC (TLC) a modernizovaný ovladač. Díky této kombinaci disk osahuje maximální sekvenční rychlosti SATA 560 MB/s při čtení a 530 MB/s při zápisu. Díky velké variabilní vyrovnávací paměti SLC a technologii Intelligent TurboWrite by navíc uvedené rychlosti měly být dostupné v širším spektru činností. Podle vlastních testů výrobce stoupla rychlost náhodného čtení 870 EVO téměř o 38 % v porovnání s předchozím modelem 860, což výrazně vylepšuje práci počítače při multitaskingu, prohlížení webových stránek nebo bootování.

„Nový disk 870 EVO v tuto chvíli představuje vrchol naší řady modulů SATA SSD. Zájemci se můžou těšit na vysoký výkon, spolehlivost a kompatibilitu s celou řadou produktů od běžných notebooků a stolních počítačů až po komplexní systémy NAS,“ řekl k novince KyuYoung Lee, viceprezident divize pamětí společnosti Samsung Electronics.

Samsung MZ-77E4T0BW

K přednostem disku 870 EVO i široká kompatibilita s mnoha zařízeními nejrůznějších parametrů, včetně současných špičkových počítačů. Disk lze využít v libovolném zařízení s rozhraním SATA 2,5“. Díky úspornému režimu spánku je navíc 870 EVO kompatibilní i s přístroji s funkcí Windows Modern Standby.

Na českém trhu budou tyto SSD k dispozici od konce ledna za doporučenou maloobchodní cenu 1 149 Kč u modulu s pamětí 250 GB, 1 999 Kč u modulu s pamětí 500 GB, 3 999 Kč u modulu s pamětí 1 TB, 7 699 Kč u modulu s pamětí 2 TB a 15 999 Kč u modulu s pamětí 4 TB.


 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

ACSSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.