facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 6. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový přístupový bod s Wi-Fi 6 a minimalistickým designem

tp-link OmadaSpolečnost TP-Link představila novinku v podobě bezdrátového dvoupásmového přístupového bodu EAP650 (AX3000), který podporuje Wi-Fi 6, je určený pro montáž na strop nebo na stěnu, má v průměru jen 16 cm a díky jednoduchému designu se hodí do interiéru zasedací místnosti, restaurace, kavárny, obchodního centra, knihovny, nádraží, apod.TP-Link EAP650

Novinka díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) nabízí vysoké přenosové rychlosti ve dvou pásmech, a to s kombinovanou rychlostí 2 976 Mb/s. Z toho ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se jedná o 574 Mb/s a v pásmu 5 GHz o 2 402 Mb/s.

Nový přístupový bod je vhodný pro prostředí s vysokou hustotou provozu, neboť podporuje technologii HE160 (160MHz kanál), a má tak dvojnásobnou kapacitu pro data přenášená během špičky v jednom datovém proudu. Použití v místech s hustým provozem napomáhají i nejnovější technologie standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), jako jsou 1024-QAM a OFDM s dlouhým trváním symbolu. Pro vyšší rychlosti připojení většího množství koncových zařízení připojených současně jsou tu i technologie OFDMA či MU-MIMO.

Přístupový bod TP-Link EAP650 je možné zapojit do meshové sítě podobného názvu Omada Mesh, což znamená ještě sjednocenější síť i díky bezdrátové konektivitě mezi jednotlivými přístupovými body k získání prodlouženého dosahu a flexibilního nasazení.

Roaming přitom automaticky přepíná klienty na přístupový bod s optimálním signálem, zajišťuje plynulé přepínání při pohybu v pokryté oblasti a umožňuje nepřerušovaný chod citlivých aplikací, jako jsou VoIP a videokonference.

Přístupový bod TP-Link EAP650 dále disponuje gigabitovým ethernetovým portem a díky kompatibilitě se standardem 802.3at PoE+ (Power-over-Ethernet) stačí k tomuto přístupovému bodu natahovat jen jediný kabel pro data i napájení. Samozřejmostí je však i možnost klasického napájení přes DC adaptér do zásuvky, který je součástí balení.

Kromě toho je díky řadě pokročilých funkcí posílena účinnost a efektivita sítě. Za všechny jmenujme Band Steering pro automatický přesun dvoupásmových zařízení do 5GHz pásma; Load Balance (vyrovnávání zatížení) pro bezproblémové využití sítě v prostředí s vysokou hustotou provozu; a Airtime Fairness pro zvýšení propustnosti pro zařízení se starší Wi-Fi technologií.

Přihlášení do sítě pro hosty (pomocí až 16 identifikátorů SSID, tedy názvů sítě) můžete zabezpečit ověřením přes Facebook nebo SMS, což znamená vyšší úroveň zabezpečení i zjednodušený proces přihlašování.

Přístupový bod EAP650 je také možné integrovat do cloudového řešení Omada SDN, což je platforma softwarově definovaných sítí, která integruje různá síťová zařízení včetně přístupových bodů, switchů a bran. Výsledkem je výkonná firemní síť s vyšší efektivitou, zabezpečením a spolehlivostí.
Přístupový bod EAP650 je také možné integrovat do cloudového řešení Omada SDN, což je platforma softwarově definovaných sítí, která integruje různá síťová zařízení včetně přístupových bodů, switchů a bran. Výsledkem je výkonná firemní síť s vyšší efektivitou, zabezpečením a spolehlivostí.


 
  

- Inzerce -

Marketplace na vzestupu

KauflandSvět marketplace jenom roste. Experti se shodují: Marketplace se dříve či později stanou dominantním motorem online obchodování. V dalších letech se předpokládá roční nárůst o 30 procent.