Aktuality -> Hardware - 1. 9. 2006

Nový notebook Toshiba s Centrinem Duo

SatProA100.jpgToshiba Satellite Pro A100-246 přichází ve srovnání se svými předchůdci s rozšířenými možnostmi připojení, vyšším výkonem, prostorovým zvukem, silnější grafikou a větším diskem.
Tento model z nové řady A100 disponuje širokoúhlým displejem s úhlopříčkou 15,4" a technologií Toshiba TruBrite. Jako jeden z nejvyšších modelů řady využívá mobilní technologii Intel Centrino Duo a samostatný grafický procesor ATI Mobility Radeon. Prostorový zvuk zprostředkovávají reproduktory Harman Kardon spolu s technologiemi SRS TruSurround XT a SRS WOW. Přehrávač Express Media Player pak umožňuje okamžitý přístup k přehrávání médií. Podrobnou specifikaci počítače najdete zde.
Notebooky Satellite A100-246 jsou k dostání za koncovou cenu 43 890,- Kč (včetně).



 
  

- PR -

Doba si žádá víc než jen efektivitu, žádá předvídavost

Přelom starého a nového roku je obdobím, kdy se v IT Systems ještě více zahledíme do budoucnosti a ve spolupráci s předními experty na podnikové IT mapujeme aktuální trendy a předpokládaný vývoj v dalších letech. Proto je významnou součástí aktuálního vydání příloha Trendy ICT. Články zaměřené na očekávaný vývoj v roce 2026 ovšem najdete napříč celým vydáním.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.