facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 7. 2010

Nový nejvýkonnější mainframe od IBM

IBM představilo mainframový server zEnterprise a nový systémový design, který umožňuje sdílet zdroje mezi pracovními úlohami pro mainframe, Power7 a servery System x a spravovat je jako jediný virtualizovaný systém. Tento nový server je podle tvrzení výrobce také nejvýkonnější a energeticky nejúčinnější mainframe vůbec. Nový systémový design kombinuje mainframový server IBM zEnterprise s novými technologiemi IBM zEnterprise BladeCenter Extension a zEnterprise Unified Resource Manager, které umožňují správu pracovních úloh na platformách System z, vybraných Power7 a System x serverech.
 


Díky těmto inovacím mohou zákazníci spravovat systémové prostředky zEnterprise System jako jediný systém a rozšířit pokročilé vlastnosti mainframu včetně vysoké spolehlivosti, spravovatelnosti a zabezpečení i na pracovní úlohy běžící na vybraných IBM Power7 a System x blade serverech. Díky možnosti jednotně spravovat pracovní úlohy napříč různými systémy umožňuje zEnterprise System snížit pořizovací náklady o 40 % a náklady na vlastnictví o 55 %.
zEnterprise System byl navržen jako reakce na zásadní problém podnikových datových center – „chaos“ nesourodých technologií přidávaných postupem času pro konkrétní aplikace, které operují v silech, často mezi sebou nedokážou v reálném čase komunikovat a jejich správa vyžaduje samostatné týmy odborníků a zvláštní softwarové nástroje. Tento dlouhotrvající problém však způsobil zvýšení nákladů a složitosti prostředí, doprovázené navíc nárůstem sofistikovanějších a datově náročnějších pracovních úloh v čím dál propojenějším světě.
IBM zEnterprise BladeCenter Extension rozšiřuje podporu také na IBM Power7 a System x BladeCenter systémy, stejně jako blady optimalizované pro konkrétní pracovní úlohy, jako jsou například analýzy nebo správa webové infrastruktury.
Blade servery IBM uvnitř IBM zEnterprise BladeCenter Extension, které mohou být spravovány jako zdroje mainframu, se integrují s platformou System z a umožňují provozovat desítky tisíc hotových komerčních aplikací. V průběhu tohoto roku IBM také uvede na trh zEnterprise BladeCenter Extension, které bude podporovat IBM Power7 blady s operačním systémem AIX, IBM verzí operačního systému UNIX.

IBM zEnterprise Unified Resource Manager
Nový systémový software IBM Unified Resource Manager je první firmware svého druhu, který integruje prostředky různých platforem jako jediný virtualizovaný systém a poskytuje funkce jednotné správy pro zEnterprise. Na plně nakonfigurovaném clusteru systémů zEnterprise lze tak spravovat více než 100 000 virtualizovaných serverů jako jediný systém.

Nový zEnterprise 196
Z hlediska výkonnosti je zEnterprise System nejvýkonnějším systémem IBM v historii. Centrální server systému zEnterprise – zEnterprise 196 – může obsahovat až 96 nejrychlejších a nejvýkonnějších mikroprocesorů, které jsou taktovány na 5,2 GHz a dokážou zpracovat více než 50 miliard instrukcí za sekundu. 
Nová mikroprocesorová technologie IBM obsahuje nový software pro optimalizaci výkonu datově náročných úloh. S vyšším výkonem systému jde ruku v ruce i vyšší výkon softwaru, což může znamenat také úsporu nákladů na licencování softwaru. 

Smart Analytics Optimizer
IBM rovněž uvádí nový IBM Smart Analytics Optimizer, což je akcelerátor analytických pracovních úloh integrovaný do nového mainframu prostřednictvím zařízení BladeCenter Extension.

IBM zEnterprise bude pro zákazníky z České republiky dostupný od poloviny září tohoto roku a jeho distribuce bude probíhat přímým prodejem přes obchodní zástupce IBM Česká republika.


 
  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.

  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.