facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 1. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový monitor Philips 243S1 pro celodenní práci

Philips 243S1Na trhu se objevil nový monitor Philips 243S1, který je zkonstruovaný tak, aby poskytoval komfort a pohodlí pro uživatele při celodenní práci v kanceláři. Je vybaven funkcemi, které kombinují pohodlné uživatelské prostředí, velmi dobrou kvalitu obrazu, výkon a odolnost. Navíc nabízí možnost připojení pomocí USB-C a vestavěnou dokovací stanici, kterou ocení především uživatelé notebooků.Díky připojení přes USB-C může být signál z notebooku přenášen do monitoru Philips 243S1 za současného nabíjení. Tenký oboustranný konektor USB-C umožňuje snadné připojení jedním kabelem, který přenáší data vysokou rychlostí a současně dobíjí používaný notebook přímo z monitoru (příkonem až 65 W). USB-C také umožňuje snadné řetězení pro sestavy s více displeji. Díky možnostem řešení USB-C lze vytvářet čistší pracovní prostory s minimem kabelů.

Díky vestavené dokovací stanici má Philips 243S1 také ethernet konekor RJ-45 pro připojení do sítě a 4 konektory USB-A pro snadné připojení jakýchkoli periferií a zařízení. Pro klasické připojení zdrojů obrazu nechybí konektory HDMI 1.4 a DP 1.2.

Kromě rozšířených možnosti konektivity se nový monitor může pochlubit i maximálním ohledem na pohodlí uživatelů. Je proto vybaven stojanem SmartErgo Base, který umožňuje nastavení monitoru tak, aby odpovídal požadavkům na správnou ergonomii sezení. Uživatelé mohou monitor snadno naklonit (+25/-5 stupňů), otočit (+180/-180 stupňů) a výškově nastavit (až 130 mm) pro ideální polohu pro sledování. Tyto rozsáhlé možnosti nastavování mohou zmírnit fyzickou námahu a únavu z dlouhého pracovního dne.

Philips 243S1Philips 243S1

Trávení mnoha hodin před displejem může mít za následek únavu a pálení očí nebo suché a červené oči, což jsou některé z hlavních příznaků takzvaného CVS, syndromu počítačového vidění. Aby bylo možné snížit únavu očí a zajistit pohodu uživatelů, brání matný povrch displeje Philips 243S1 rušivým odrazům, nabízí široké pozorovací úhly a technologie Flicker-Free, LowBlue a EasyRead.


 
  

- Inzerce -

Jak BI a controlling pomůže zlepšit výkon výrobní společnosti

Běžná praxe ve výrobním pod­ni­ku: Obchodní ředitel hodnotí výkonnost týmu, rentabilitu zákazníků a produktů. Výrobní ředitel hlídá efektivitu vytížení zdrojů a správnost kalkulací. Ředitel nákupu a logistiky sleduje zajištění materiálem a kvalitu dodavatelů. Finanční ředitel zajišťuje financování a analyzuje hospodářský výsledek.

  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.