Aktuality -> Hardware - 18. 11. 2015

Nový monitor AOC U2477PWQ s UHD rozlišením

Společnost AOC představuje nový monitor AOC U2477PWQ s 4K rozlišením. Nový 23,6“ model (59,9 cm) poskytuje uživatelům UHD rozlišení 3840 x 2160 bodů. PLS panel zaručuje stálost barev ve všech úhlech pohledu a využívá 100 % sRGB barevné škály. Monitor disponuje rozhraním HDMI 2.0, které zajišťuje přenosovou rychlost až do 18 Gb/s, což dovoluje plynulé přehrávání 4K videí, například s připojením k 4K Blu-ray přehrávači, 4K videokameře nebo 4K hrám.



Nový kompaktní AOC U2477PWQ je díky 23,6” úhlopříčce vhodnou volbou pro uživatele, kteří hledají 4K rozlišení, ale jejich pracovní prostor je omezený. Kombinace 4K rozlišení s kompaktní velikostí obrazovky přináší vysokou hustotu obrazových bodů, zajišťující ostrý obraz.

PLS panel přináší široké pozorovací úhly (178°/178°). Podpora 8bitových barev a sRGB barevné škály podtrhují výkon nového monitoru. AOC U2477PWQ tak uživateli nabízí živý obraz vhodný pro profesionální uživatele - grafiky, fotografy nebo filmaře, preferující menší monitory, i pro domácí uživatele. Pro pohodlnější práci je monitor vybaven i technologií Flicker FREE, která šetří zrak uživatele.

Ergonomické možnosti monitoru, výškové nastavení, náklon pivot nebo otáčení umožňují nastavení vhodné pracovní pozice. Nový model od AOC je kromě portu HDMI 2.0 také vybaven konektory MHL 3.0 a DisplayPort 1.2. MHL umožňuje uživatelům sdílet plochu chytrého telefonu nebo tabletu na monitoru, zatímco se tato zařízení nabíjejí.

Monitor AOC U2477PWQ bude k dispozici v prosinci 2015 za cenu 10 890 Kč (399 EUR).


 
  

- PR -

Specializovaná vyhledávací řešení překonávají generativní AI

V kontextu neutuchajícího zájmu o generativní AI se nás zákazníci často ptají: "Co nabídnete oproti AI?" Správá otázka ovšem zní: Co vlastně mohou generativní AI řešení nabídnout oproti specializovaným vyhledávacím systémům pro firemní data?

 

  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?