facebook
Aktuality -> Hardware - 22. 6. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový komfortní a šetrný monitor Philips 272B1G

Philips 272B1GSpolečnost MMD uvedla na trh nový monitor Philips 272B1G, který je určen především do kanceláří. Výrobce u něj vyzdvihuje komfort pro celodenní práci, ale také zdůrazňuje, že tento monitor je mimořádně ohleduplný k životnímu prostředí. Philips 272B1G totiž přináší výraznou úsporu energie a současně se může pochlubit řadou inteligentních ergonomických funkcí, včetně režimu LowBlue či stojanu Smart Ergo Base.Monitor Philips 272B1G je navržen tak, aby měl co nejmenší dopad na životní prostředí. V souladu se standardy RoHS je tento ekologický monitor zcela prostý látek jako je olovo, rtuť nebo PVC/BFR. Kromě toho jsou všechny plastové části krytu, kovové díly i obalové materiály 100% recyklovatelné.

Mezi technologiemi, které pomáhají Philips 272B1G dosáhnout nejvyšší energetické třídy, patří například PowerSensor detekující nepřítomnost uživatele pomocí infračervených signálů. Díky tomu je monitor schopný automaticky snížit jas monitoru, ve chvíli, kdy u něj nikdo nesedí - a ušetřit tak až 70 procent nákladů na energii. Vedle toho je také vybaven technologií LightSensor, jež upravuje jas obrazu v závislosti na světelných podmínkách v místnosti. Monitor také nemusí spotřebovávat energii ve stand-by režimu, protože po stisku tlačítka Zero Power na zadní straně monitoru má nulovou spotřeby energie. Navíc Philips 272B1G používá novou technologii podsvícení LED, která udržuje jas a barvy pomocí výrazně nižší energie. Tím model dosahuje energetické třídy A++.

Pokud už máte dost ekologie, bude vás zajímat, že Philips 272B1G je vybaven displejem s Full HD rozlišením 1920 x 1080 a technologií IPS, která je skvělou volbou pro uživatele, kteří požadují přesnost barev a konzistentní jas za všech okolností. Adaptivní synchronizace navíc zaručuje plynulou kvalitu videa.

A na závěr ještě jeden tip navíc: s monitorem Philips 272B1G odpadá obava z únavy očí. Režim LowBlue a technologie Flicker Free omezují blikání monitoru a jsou šetrné k vašemu zraku. Plně nastavitelná základna SmartErgo pak umožňuje uživatelům umístit monitor do optimální polohy přesně podle potřeb uživatele, což pomáhá zmírnit fyzické namáhání při dlouhém pracovním dni.

Philips 272B1G

 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.