facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 8. 9. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový kapesní SSD disk Kingston XS2000 nabízí vysokou rychlost i odolnost

Kingston XS2000Společnost Kingston uvádí na trh nový externí disk typu SSD, který využívá rychlé rozhraní USB 3.2 Gen 2x2. V doslova kapesním provedení tak nabízí mimořádný výkon a kapacitu až 2 TB. Disk s označením XS2000 představuje novou generaci kompaktních externích disků a svými parametry posouvá dosavadní možnosti přenosných úložišť dat.Kingston XS2000

XS2000 má rozměry 70×33×13,5 mm a ve srovnání s typickým přenosným SSD diskem má pouze poloviční velikost. Hmotnost disku je pouze 28,9 g. Navíc je dodáván s odnímatelným ochranným pouzdrem a odolává tak vodě a prachu až do stupně krytí IP55.

Externí SSD disk XS2000 je nabízen v kapacitách 500 GB, 1 TB, 2 TB a podle výrobce dosahuje přenosovou rychlost až 2 000 MB/s, což umožňuje pracovat i s velkými soubory bez otravného čekání na přenos dat. Předpokladem samozřejmě je, aby takto rychlý přenos dat podporovalo i hostitelské zařízení. Disk se připojuje přes stále populárnější rozhraní USB Type-C, což umožňuje zpracovávat soubory na počítačích i mobilních zařízeních.

„XS2000 byl zkonstruován s cílem dosáhnout optimální kombinace vysokého výkonu, kapacity a mobility,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer pro SSD produkty Kingston v regionu EMEA. „Díky velikosti přívěsku na klíče a zvýšené odolnosti je tento disk ideální také pro zajištění maximální produktivity všech amatérských i profesionálních tvůrců obsahu, nebo pracovníků, kteří se při práci pohybují v náročných venkovních podmínkách.“


 
  

- Inzerce -

Digitalizace zákaznické péče: jak vybrat nejlepší řešení kontaktního centra

GenesysDigitální bitva o zákazníky začala, neprohrajte ji. Pandemie totiž jasně ukázala, že digitalizace stabilizuje byznys i v nejistých dobách. Online sektor raketově rostl i během nejtvrdších lockdownů. Přesunula se tam i většina zákazníků.

  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.