facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 2. 12. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový interaktivní displej Philips se systémem Android

Philips BDL3652TPhilips Professional Display Solutions (PPDS) rozšiřuje svou nabídku o interaktivní displej Philips BDL3652T, který je určen předeevším pro segment vzdělá­vání. Najde proto uplatnění v učebnách a přednáškových sálech. Dotykový displej Philips BDL3652T je vybaven systémem Android a technologií multi-touch, která usnadňuje ovládání prezentace a výuka je díky ní intuitivnější a zábavnější.Řada Philips T-Line Education, do které nový model patří, zahrnuje displeje s velikostí od 10 do 86 palců. Nový model BDL3652T je v nabídce ve velikostech 65, 75 a 86 palců.

Displej je vybaven operačním systémem Android 9 a podporuje tak aplikace a obsah z obchodu Google Play. Automatické aktualizace navíc zajistí, že aplikace zůstávají aktuální a bezpečné.

Philips BDL3652T má tvrzené sklo s ochranou proti odleskům a je vyroben tak, aby vydržel každodenní intenzivní používání, a disponuje až 20 dotykovými body.

Jako zdroj prezentace lze také velmi jednoduše využít notebook nebo stolní počítač. Po připojení displeje jediným kabelem má uživatel k dispozici dotykové funkce na velké obrazovce. Přitom není nutná žádná instalace nebo konfigurace.

Displej je takto možno využít také videokonference, pokud připojte kompatibilní kameru a použijte přiložený software nebo se připojíte přes aplikace třetích stran, jako je Skype, Hangouts, Microsoft Teams apod.

Displej má i režim bílé tabule, který podporuje kreativní spolupráci ve třídě. Když aktivujte tuto funkci, proměníte displej na prázdné plátno, na kterém může kreslit ručně nebo pomocí speciálních zobrazovacích per více lidí v místnosti. Vše na obrazovce pak lze odeslat digitálně pro snadný tisk nebo sdílení souborů mezi učiteli a studenty.

Displej Philips BDL3652T má také slot OPS, který umožňuje vestavbu počítače pro náročnější aplikace. Síť displejů lze provozovat přes místní připojení (LAN). Funkce CMND & Control přitom umožňuje ovládat vstupy a sledovat stav jednotlivých displejů.


 
  

- Inzerce -

Pravá digitalizace není jen elektronizace „papírových“ procesů

IT Systems 11/2023V aktuálním vydání IT Systems se zabýváme digitální transformací odvětví, která se bezprostředně týkají každého z nás. Všichni můžeme takříkajíc z první ruky zhodnotit, jak digitalizace mění bankovnictví, pojišťovnictví, státní správu a veřejný sektor. A vidíme, jak rozdílným tempem uvedená odvětví v digitalizaci postupují.

  

- Inzerce -

Phishingové e-maily jsou věrohodnější než kdy dříve. Co s tím?

Phishing není žádnou novinkou. Tato taktika sociálního inženýr­ství se mezi nástroji útočníků objevuje již desítky let a podle nejnovějších výzkumů si udržuje první příčku mezi způsoby doru­čo­vá­ní ransomwaru. O efektivitě phishingu přitom existuje mnoho exaktně doložených údajů.