facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 29. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový extender od TP-Linku má pokrytí přes tisíc metrů čtverečních

TP-Link RE550Společnost TP-Link uvedla na trh nový extender RE550 s obrovskou plochou pokrytí, který dokáže snadno rozšířit domácí bezdrátovou Wi-Fi síť, a to s podporou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac). Pomocí tohoto zařízení lze vytvořit stabilní síť Wi-Fi na ploše až 1 115 m2.Jednu z výhod extenderu TP-Link RE550 je jeho snadná instalace: externer (opakovač) stačí umístit do volné elektrické zásuvky v dosahu stávajícího routeru. Nastavení pak jednoduše provedete prostřednictvím mobilní aplikace TP-Link Tether. Maximální rychlosti i pokrytí docílíte optimálním umístěním, které zjistíte díky inteligentní kontrolce signálu. Ta přímo na těle opakovače znázorňuje sílu signálu. TP-Link RE550Dosahu extenderu pomáhá i trojice nastavitelných externích antén.

Rychlost připojení je pochopitelně omezena dosavadní rychlostí sítě Wi-Fi, a je tak tedy vhodné extender použít v kombinaci s routerem podporujícím minimálně takovou rychlost, jaká je k dispozici právě u něj. Řečí čísel pak maximální rychlost přenosu dat u opakovače dosahuje hodnoty 1 900 Mb/s, z toho 1 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Něco jiného je však rychlost papírová a něco jiného reálná. TP-Link se u svých zařízení včetně opakovače RE550 snaží obě hodnoty co nejvíce sblížit díky implementaci pokročilých technologií, jako jsou adaptivní výběr cesty připojení (Adaptive Path Selection), automaticky volící nejrychlejší cestu k routeru, či vysokorychlostní režim využívající paralelně obě pásma Wi-Fi.

Kromě režimu opakovače můžete u modelu RE550 využít i jeho integrovaný režim přístupového bodu díky ethernetovému portu.


 
  

- Inzerce -

Český ERP systém HELIOS Nephrite připravený pro práci i v době covidu vzal trh útokem a sbírá řadu ocenění

HELIOS NephriteHELIOS Nephrite, systém navržený podle potřeb zákazníků, si prošel vývojem i v době lockdownu.

  

- Inzerce -

Infor Production Scheduling optimalizuje produkci piva v Duvel Moortgat

Duvel MoortgatDuvel Moortgat je belgický rodinný pivovar se zaměřením na speciální piva, do jehož portfolia patří znač­ky jako Duvel, Vedett, La Chouffe, de Koninck, Liefmans či Maredsous. Z lokálního pivovaru se firma postupně stala globální skupinou s 10 produkčními lokalitami včetně Belgie, USA a České republiky, kde v roce 2001 získal Duvel Moortgat 50% vlastnický podíl v humpoleckém pivovaru Bernard.