facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 1. 2005

Nový ergonomický stojan ArcSwing

ArcSwing251.jpgJaponská firma EIZO NANAO Corporation přichází na trh s novým ergonomickým stojanem ArcSwing. Tento stojan umožňuje nastavení polohy monitoru, při kterém se spodní hrana dotýká desky stolu a zároveň umožňuje jeho automatické naklonění tak, aby směřovala obrazovka kolmo k pohledu pozorovatele. To vede ke značnému snížení únavy uživatele, zejména v oblasti jeho krční páteře. Uživatel nyní může současně sledovat obrazovku monitoru a klávesnici, aniž by musel pohybovat hlavou. Stojan je tvořen pohyblivým podstavcem, díky kterému je možné otočit monitor až o 344° kolem vertikální osy. Dále je stojan opatřen kloubem, který se pohybuje po obloukovém úchytu a umožňuje sklopení o 5° vpřed a až 60° vzad. Výšku lze regulovat pomocí pohybu po oblouku a sklopením displeje. V současné době najdete tento typ stojanu u monitorů L568-AS a L768-AS.

 
  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.