facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 18. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový dokumentární seriál ze zákulisí práce etických hackerů a kybernetických profesionálů

Tomorrow UnlockedSpolečnost Kaspersky produkovala nový dokumentární seriál ze zákulisí práce kybernetických profesionálů, kteří odhalují pozadí mediálně známých hackerských útoků a vysvětlují, jakým kybernetickým hrozbám dnes a denně čelíme. První díl seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens uvedla společnost tento týden na YouTube. V plánu je uvedení celkem osmi epizod, ale jejich vydání zatím nebylo upřesněno.Podle svých slov, chce společnost Kaspersky tímto počinem přispět k lepšímu povědomí o reálných kybernetických hrozbách. Prostřednictvím svého YouTube video kanálu Tomorrow Unlocked proto vysvětluje pozadí globálních kybernetických incidentů a finančních dopadů na napadené firmy. Režisérem nového dokumentárního seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens je Nick Hampson, autor dokumentu In the Cold Dark Night nominovaného na cenu Emmy.

Každá z osmi epizod seriálu seznamuje diváky s hrozbami, jimž firmy a různé organizace čelí, a využívají k tomu scénáře a řešení z reálného světa. Pomáhají tak zajistit kybernetickou bezpečnost uživatelů i celých organizací. Animace dopodrobna vysvětlují každou hrozbu tak, aby ji pochopil i netechnicky zaměřený divák. Mezi hlavní experty, kteří v dokumentu hovoří, patří bezpečnostní týmy policie, univerzit, nemocnic, londýnského letiště Heathrow, společnosti Kaspersky a The Middle East Institute.

Hacker:HUNTER Behind the Screens je doplňkem k už existujícímu seriálu o kybernetickém zločinu hacker:HUNTER, který byl uveden v roce 2019 a získal řadu ocenění, včetně Webby Honoree 2021 a za Nejlepší krátký dokument na Los Angeles Movie Awards. Seriál se zabývá řadou témat, včetně hacknutí Zimních olympijských her v Jižní Koreji a mimořádného právního případu zaměřeného proti bezpečnostnímu analytikovi Marcusi Hutchinsovi.

Nový dokumentární seriál odstartoval 17. listopadu na YouTube kanálu Tomorrow Unlocked: https://www.youtube.com/tomorrowunlocked

Plán jednotlivých epizod seriálu a jejich premiér:

Epizoda 1 – Posviťte si na „temný“ web (17. listopadu 2021):
Chris Spinks a David Malkin z Yorkshire and Humber Regional Crime Unit (Spojené království) diskutují o shromažďování důkazů a vyšetřování, které vedlo k stíhání občana Spojeného království za prodej osobních údajů, drog a zbraní na darkwebu.

Epizoda 2 – Cíl: dodavatelský řetězec (listopad/prosinec 2021):
Eliza-May Austin, bezpečnostní konzultantka, vysvětluje, jak se menší dodavatelské firmy můžou stát terčem útoků na dodavatelský řetězec. Popisuje napadení z velmi nepravděpodobného vstupního bodu – nezabezpečeného klimatizačního systému.

Epizoda 3 – Internet věcí: když zařízení útočí (???)
Chris Kubecka z The Middle East Institute, která působí jako etická hackerka, vysvětluje, jak můžou být zařízení u nás doma i v kanceláři záludná. Rozebírá případ, který řešila, kdy chytré lednice v kanceláři způsobily bezpečnostní poplach.

Pět dalších epizod bude uvedeno v roce 2022 a ve spolupráci s nemocnicí ve Fürthu (Bavorsko, Německo), Holloway University (Londýn, Velká Británie), londýnským letištěm Heathrow a dalšími institucemi se zaměří na kauzu Emotet a pokročilý malware, zabezpečení koncových bodů, narušení bezpečnosti a ověřování uživatelů, sociální inženýrství a hrozby při cestách do vesmíru.


 
  

- Inzerce -

S docházkovým systémem Giriton není třeba se covidu bát. Pohlídá teplotu i testy

Docházkový systém Giriton ušetří náklady, čas i nervy zejména v těchto nelehkých dnech. Klasické statické píchací hodiny totiž nahradila moderní aplikace, která umožní změřit zaměstnancům teplotu, objednat oběd či pomůže v prevenci vyhoření pracovníků. Systému z dílny brněnského startupu průběžně přibývají fuknce, které firmám umožňují bez problémů fungovat i na homeoffice či plnit všechna nařízení v souvislosti s protiepidemickými opatřeními.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.