facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 5. 4. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nový DLP projektor Panasonic s rozlišením 4K

Panasonic PT-FRQ60Společnost Panasonic uvedla do prodeje nový 1čipový DLP projektor PT-FRQ60 s vysokým výkonem a snímkovou frekvencí. Projektor dosahuje světelným tok 6 000 lm, díky čemuž zvládá projekci s jasnými detaily a sytými barvami i v silně osvětleném prostředí. Snímková frekvence 240 Hz zase zajišťuje plynulý pohyb obrazu a využitelnost pro nejrůznější odvětví včetně e-sportu.Panasonic PT-FRQ60

Společnost Panasonic doplnila laserovou technologii 1-Chip DLP SOLID SHINE o technologii Quad Pixel Drive, která vytváří plynulý, ostrý a detailní obraz v rozlišení 4K. Velmi rychlé zpracování obrazu se snímkovou frekvenci až 240 Hz/1080 p a latencí pod 8 m/s umožňuje prezentaci rychlé akce a zvyšuje pocit realističnosti díky jemným texturám v obrazech bez viditelného rastru. Model PT-FRQ60 je navíc kompatibilní se systémem Panasonic Real-Time Tracking Projection Mapping System, což je sada pro vývojáře softwaru, která umožňuje promítat na rychle se pohybující objekty rychlostí až 240 snímků za sekundu a rozšiřuje tak kreativní možnosti například v zábavních parcích nebo interaktivních muzejních expozicích.

Pro snazší zapojení je projektor PT-FRQ60 vybaven dvěma vstupy HDMI kompatibilními s příkazy CEC, které umožňují zapnutí/vypnutí projektoru ze zdrojového zařízení, a vstupem DIGITAL LINK, který podporuje přenos obrazu a řídicích signálů na velké vzdálenosti po jednom kabelu. Instalaci projektoru usnadňuje také dvojnásobný optický zoom, posun objektivu V/H a geometrické nastavení s funkcí Free Grid umožňují nastavit polohu obrazu a odstranit zkreslení bez použití počítače. Model PT-FRQ60 se dodává také s předaktivovanými sadami pro použití softwaru Geometry Manager Pro, které umožňují automatizovat spojené obrazy prostřednictvím kamery, rozšířit rozsah nastavení geometrických úprav obrazu a přidat sofistikované funkce maskování.

Náklady na provoz nového projektoru snižuje bezfiltrový chladicí systém s tepelnými trubicemi, který umožňuje až 20 000 hodin bezúdržbové projekce. Zejména u větších instalací najde využití Multi Monitoring & Control Software, který zefektivňuje správu a řízení skupiny zařízení. Volitelný je software Early Warning, který zabraňuje neočekávaným odstávkám pomocí zasílání upozornění, dříve než vzniknou problémy.


 
  

- Inzerce -

I ve sportu je zapotřebí chránit data

Český freestylový tým využívá řešení Acronis


Czech Freestyle Mogul Team je reprezentační družstvo akrobatického lyžování soutěžící v lyžařských disciplínách Single Moguls a Dual Moguls neboli v jízdě v boulích na českých, evropských i světových závodech.

  

- Inzerce -

Aktuální výzvy IT světa?

Bezpečnostní hrozby a migrace do cloudu


Makroekonomické trendy, kterým aktuálně čelí odvětví IT, přinášejí mnoho výzev, z nichž asi ty nejsilnější jsou hrozba ransom­waro­vých útoků a zavádění multi/​hybridních cloudových architektur.