facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 24. 10. 2019

Novinky na webu zrychlujemecesko.cz

Společnost CETIN spustila vylepšenou podobu mapy pokrytí na webu zrychlujemecesko.cz. Mapa pokrytí slouží k ověření dostupnosti a rychlosti připojení k pevné síti CETIN na konkrétní adrese. Od nynějška se na mapě zobrazuje také přesná poloha DSLAMů, které výrazně přibližují optiku k účastníkům a umožňují tak CETINu navyšovat rychlost linky. Další novinkou je pak vizualizace kvartálního vývoje zrychlování pevné sítě CETIN na celém území republiky od roku 2016 do dneška.„Novou mapu pokrytí jsme vytvořili hlavně proto, aby se s ní na všech typech zařízení lépe pracovalo. Chtěli jsme také vyslyšet opakující se přání, abychom ukázali polohu našich DSLAMů,“ komentuje novinky manažerka projektu, Kamila Dunděrová, a dodává: „V nové vrstvě mapy, mapě rychlosti, je tak možné nejenom ověřit dostupnou rychlost, jak už jsou uživatelé zvyklí, ale dohledat si také nejbližší DSLAM, který má zrychlení v dané lokalitě na svědomí.“

Nová mapa nabízí vylepšené responzivní zobrazení a větší uživatelský komfort. Po ověření dostupnosti pokrytí na konkrétní adrese je možné webovým formulářem přímo poptat nabídku služeb od preferovaného poskytovatele internetu a ve vybraných lokalitách, jejichž počet neustále roste, se přihlásit o připojení nemovitosti do optické sítě CETIN.

Kampaní Zhodnoťte svou nemovitost optikou od CETINu se firma obrací na majitele nemovitostí. Pokud se nemovitost nachází v oblasti, kde se s modernizací na optickou síť v dohledné době počítá, navrhne společnost CETIN projektové řešení na míru a po jeho odsouhlasení přípojku zdarma realizuje. Majitel nemovitosti tak v rámci jediné optické přípojky získá prakticky neomezenou přenosovou kapacitu a možnost volby ve výběru poskytovatelů internetových služeb – prostřednictvím infrastruktury CETIN dnes nabízí své služby více než 15 poskytovatelů.

Návštěvnost webového portálu zrychlujemecesko.cz od roku 2018 vzrostla o 65 %, od ledna tohoto roku jej navštívilo více než půl milionu uživatelů, kteří zadali více než 770 000 požadavků na ověření dostupné rychlosti připojení na konkrétní adrese. V 59 % případů síť CETIN nabídla rychlost 50 Mb/s nebo vyšší, ve 33 % případů 100 Mb/s a více. Ještě do konce tohoto roku se stránky rozšíří o nezávislou aplikaci pro měření aktuální rychlosti připojení na IP adrese daného zařízení a kalkulačku, která uživatelům vypočítá žádoucí rychlost připojení odpovídající potřebám konkrétní domácnosti.

Už čtvrtým rokem společnost CETIN jako velkoobchodní hráč staví, provozuje a zrychluje největší datovou a komunikační síť v České republice. V letošním roce přitom zahájila masivní výstavbu a modernizaci optických sítí FTTH (Fiber to the Home) a FTTB (Fiber to the Building) a oznámila plán do sedmi let gigabitovou optickou přípojkou připojit milion českých domácností.


 
  

- Inzerce -

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

ALEF F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

  

- Inzerce -

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

Společnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.