facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 3. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Novinka pro jednoduché vzdálené připojení k firemní síti

Insight Business VPNSpolečnost NETGEAR uvedla novou službu Insight Business VPN jako doplněk ke svým mesh systémům Orbi Pro s Wi-Fi 5 (SRK60) a Wi-Fi 6 (SXK80). Služba Insight Business VPN umožní menším firmám zpřístupnit bezpečně své podnikové sítě zaměstnancům v dalších pobočkách a domácích kancelářích.Insight Business VPN připojuje zaměstnance pracující z domova nebo na jiných pobočkách k podnikové Wi-Fi síti prostřednictvím šifrovaného připojení VPN. Pracovní síť Wi-Fi v domácnosti, předem nakonfigurovaná jako samostatná VLAN pro podnikovou VPN, běží odděleně od domácí sítě, která funguje v jiné izolované síti VLAN. Použití stejného SSID v centrále a na vzdálených místech vytváří bezpečné prostředí pro koncového uživatele a zároveň odstraňuje administrativní zátěž pro IT správce.

Insight Business VPN je výhodným řešením i pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP), kteří potřebují pro své firemní klienty zřídit a spravovat sítě pro práci z domova na více místech.

Novinka nabízí velmi snadné nastavení. Administrátor nakonfiguruje funkci Business VPN na hlavní jednotce Orbi Pro a také na vzdálených jednotkách před jejich odesláním na místa použití. Jednotky Orbi Pro na vzdálených místech po zapnutí automaticky připojí zaměstnance k centrální síti prostřednictvím stejného podnikového SSID a zároveň fungují jako standardní domácí router. Připojení je šifrované a trvalé, nevyžaduje žádnou opakovanou autentizaci a poskytuje stejnou úroveň zabezpečení a uživatelské zkušenosti, jako kdyby zaměstnanec pracoval z ústředí firmy.

Orbi Pro

Routery Orbi Pro (SXR80 a SRR60) jsou nezbytným hardwarem pro vytvoření tunelu VPN a fungují jako koncové body v centrále, na pobočkách i v domácnostech zaměstnanců. Klíčové funkce, jako je správa přístupu k VPN na úrovni skupiny/oddělení, správa sítě u vzdálených zaměstnanců nebo přijímání zpráv a oznámení o výkonu VPN, jsou zpřístupněny v přehledném webovém uživatelském rozhraní pro administrátory.

Služba NETGEAR Insight Business VPN je dostupná za předplatné, které je možné zakoupit prostřednictvím cloudového portálu NETGEAR Insight nebo autorizovaných prodejců. Stávající uživatelé systémů NETGEAR Orbi Pro SXK80 a SRK60 mohou povolit funkci Insight Business VPN stažením nejnovější verze firmwaru.


 
  

- Inzerce -

4 tipy na transformaci IT pro lepší podporu B2B

Jak posunete své podnikání na vyšší úroveň využitím nejnovějších technologií? Udělejte další krok směrem k digitální transformaci s Microsoft Dynamics 365 a Power Platform.

  

- Inzerce -

Specializace účetních bude směřovat ke znalosti a správě umělé inteligence

Každé jaro je to stejné. Daňová přiznání zviditelní úlohu a práci účetních. Obor sledující stav, tok a výsledky ekonomické činnosti ale nespí ani po zbytek roku. Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Seyfor, má přehled o účetních systémech. A možná vidí i do budoucnosti.