facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 1. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Novinka od Synology umožňuje flexibilní rozšíření úložiště dat

Synology SA6400Krátce poté, co společnost Synology uvedla nové NAS zařízení pro nejmenší firmy a domácí kanceláře, uvádí i novinku určenou naopak pro střední a větší firmy nebo například náročná studia. Jde o 12šachtové zařízení SA6400, které nabízí vysoký výkon a mimořádnou škálovatelnost kapacity pomocí rozšiřovacích jednotek.Zařízení SA6400 umožňuje postupné přidání až 8 rozšiřovacích jednotek RX1223RP, čímž lze kapacitu úložiště plynule rozšířit až na celkový počet 108 slotů na disky. Celkem tak lze uložit v rámci jediného systému více než 1,9 PB.

RX1223RP

Zvyšovat lze i rychlost připojení, aby zařízení zvládalo více streamů a poradilo si se specializovanými aplikacemi náročnými na propustnost konektivity. Prostřednictvím upgradu lze nahradit vestavěné připojení k síti o rychlosti 10GbE za připojení s rychlostí na 25GbE nebo dokonce 40GbE.

Díky datové propustnosti přes 6500/4000 MB/s sekvenčního čtení/zápisu zajišťuje SA6400 plynulý provoz i v nejnáročnějších aplikacích, například v podnikových datových centrech a velkých produkčních studiích.

SA6400

Zařízení SA6400 skvěle zastane roli souborového serveru pro rostoucí týmy. Operační systém DSM nabízí komplexní podporu pro souborové a blokové protokoly a umožňuje rozsáhlý přístup ke zdrojům dat prostřednictvím místní sítě nebo sítě VPN, a to včetně jednoduché správy přístupových oprávnění prostřednictvím integrace služeb Active Directory/LDAP.

Řešení pro správu a sdílení souborů Synology Drive funguje na různých platformách a umožňuje organizacím vytvořit privátní cloud, který bude týmům sloužit k bezpečnému přístupu, úpravám a sdílení souborů s možností granulárního nastavení oprávnění zajišťujících maximální zabezpečení a dodržování předpisů.

Integrace s cloudem, buď se službou C2 Storage provozovanou společností Synology nebo cloudem nějakého jiného provozovatele, umožňuje efektivní synchronizaci souborů mezi servery používanými distribuovanými týmy nebo společnostmi založenými na hvězdicovém organizačním modelu.

Pro zálohování je k dispozici sada Synology Active Backup Suite, která umožňuje bezpečné zálohování zařízení se systémy Windows, Linux a macOS (v blízké budoucnosti), virtuálních počítačů se systémy Hyper-V/VMware a účtů v platformách Microsoft 365 / Google Workspace do zařízení SA6400 a jejich rychlé obnovení v případě potřeby.

Zařízení SA6400 také nabízí služby zálohování dat, pořizování jejich snímků a automatizaci replikace, prostřednictvím kterých chrání sdílené složky a jednotky LUN; cílem mohou být jiné systémy Synology nebo cloudy, čímž lze snadno zajistit dodržení pravidla zálohování 3-2-1.

Dostupnost služeb lze zvýšit využitím služby Synology High Availability (SHA), která spárováním totožných jednotek vytvoří cluster active/passive, který v případě neočekávaného výpadku zajistí automatické přepnutí služeb v řádu minut.

Kontejnery Docker a virtuální počítače lze v zařízení SA6400 spouštět pomocí nástrojů Docker nebo Synology Virtual Machine Manager (VMM), hypervisoru pro virtualizované verze systémů Windows, Linux i vlastního DSM a provádět tak bezpečné testování a vyhodnocování aplikací.

Mezi integrované aplikace systému Synology DSM patří také kompletní sadu nástrojů pro správu souborů a týmovou spolupráci, dále řešení privátní pošty a platforma pro zasílání zpráv.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.