facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 3. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Novinka od OPPO zaujme zejména displejem a garancí výdrže baterie

RENO11 F 5GOPPO uvádí na český trh smartphone Reno11 F 5G se 120Hz AMOLED displejem a trojitým fotoa­parátem. Novinka bude u nás nabí­zena ve dvou barevných variantách Palm Green a Ocean Blue. S cenou těsně pod 10 tisíc bude Reno11 F 5G velmi atraktivní volbou.Reno11 F 5G je tenký a lehký telefon s tloušťkou pouhých 7,54 mm a hmotností 177 g. Jeho AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce. Velmi tenký rámeček vytváří dojem, že celá přední strana telefonu je pokryta displejem (93,4% poměr plochy displeje k tělu smartphonu). AMOLED displej s 10bitovou barevnou hloubkou nabízí špičkový obraz, který září jasem až 1 100 nitů. Vysoká obnovovací frekvence 120 Hz zajišťuje plynulé zobrazení.

Hlavní fotoaparát modelu Reno11 F 5G má 25mm širokoúhlý objektiv a snímač s rozlišením 64 Mpx. A díky inteligentnímu nočnímu režimu jde o univerzální fotoaparát, který lze použít za jakéhokoli světla. Doplňkový ultraširokoúhlý 8Mpx fotoaparát pokrývá 112° zorného pole a na přední straně telefonu je k dispozici 32Mpx selfie kamera.

RENO11 F 5GRENO11 F 5G

Nový smartphone je poháněn čipovou sadou MediaTek Dimensity 7050, která umožňuje spolehlivý multitasking, hraní her i náročné úlohy, jako je snímání videa v rozlišení 4K. O rychlý a plynulý výkon systému ColorOS 14 se stará nová generace výpočetního systému Trinity Engine.

K dispozici je 8 GB RAM a dalších 8 GB je dostupných díky funkci RAM Expansion, což znamená, že Reno11 F 5G může pracovat s více aplikacemi bez jejich ukončování na pozadí. A 128GB nebo 256GB úložiště a možnost rozšíření úložné kapacity až o 2 TB pomocí microSD karty zbaví uživatele starostí s úložným prostorem.

Reno11 F 5G je připraven na dlouholeté používání. Podle výrobce byla jeho kvalita testována tak, aby zvládl 100 000 stisknutí tlačítka ovládání hlasitosti, 200 000 stisknutí zapínacího tlačítka a 20 000 cyklů připojení a odpojení USB-C kabelu. Telefon je odolný proti stříkající vodě podle normy IP65, takže vydrží i pořádný liják.

OPPO se u novinky chlubí také vlastní technologií LinkBoost, která prý dosahuje až o 100 % lepší přenos signálu a o 58,5 % silnějšího příjem signálu než konkurenční zařízení. LinkBoost kombinuje výběr sítě s pomocí umělé inteligence a 360stupňovou prostorovou konstrukcí antény pro co nejstabilnější signál s minimálními výpadky.

S velkou baterií s kapacitou 5 000 mAh vydrží Reno11 F 5G celý den bez nabíječky. Se 67W nabíjením se pak Reno11 F 5G nabije na 30 % za pouhých 10 minut a na 100 % jen za 48 minut. Prodej smartphonu Reno11 F 5G navíc podpoří OPPO programem bezplatné ochrany baterie na 4 roky. Zákazníci během této doby mohou obdržet jedu bezplatnou výměnu baterie v případě, že kapacita telefonu při běžném používání klesne pod 80 %. Program bezplatné ochrany baterie se ovšem vztahuje pouze na smartphony zakoupené u autorizovaných partnerů OPPO.


 
  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.

  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.