facebook
Aktuality -> Hardware - 4. 11. 2019

Novinka Actiste bude pomáhat diabetikům

EricssonSpolečnosti Ericsson a Brighter, což je švédská zdravotnická firma zaměřená na zlepšování chronických onemocnění, společně představily pod názvem Actiste nové řešení pro léčbu cukrovky. Jedná se o kompletní řešení pro monitorování a léčbu diabetiků závislých na podávání inzulínu. Zařízení Actiste snižuje diabetikům počet každodenních úkonů spojených s jejich nemocí až o 67 %. Řešení je zatím ve formě pilotního projektu dostupné ve Spojených arabských emirátech, kde žije přibližně 480 000 diabetiků závislých na inzulínu.Actiste spojuje všechny požadované funkce (odběr krve, měření glukózy v krvi a injekce inzulínu) do jediného zařízení, které je dodáváno jako součást předplacené služby. Ta má za cíl zjednodušit každodenní život pacienta, optimalizovat a zlepšit jeho léčbu. Snižuje totiž diabetikům počet každodenních úkonů spojených s jejich nemocí až o 67 %. Automaticky zaznamenává dávky inzulínu a hodnoty glukózy v krvi, přičemž údaje synchronizuje s chytrým telefonem iOS nebo Android. Tato reálná data pomáhají diabetikům udržet přehled o zdravotním stavu.


Zařízení Actiste pro monitorování a léčbu cukrovky. (Zdroj: Ericsson)
Zařízení Actiste pro monitorování a léčbu cukrovky. (Zdroj: Ericsson)


Služba je pilotně spuštěna v Spojených arabských emirátech, kde v současné době žije 1,2 milionu osob s diabetem a přibližně 480 000 z nich je závislých na podávání inzulínu. Poskytovatel služby zde bude zařízení Actiste spravovat pomocí aplikace Ericsson IoT Accelerator.


 
  

- Inzerce -

I analýza kybernetické bezpečnosti se dá dělat chytře! Díky CSA

GordicČím dál častěji se v médiích setkáváme se zprávami o kybernetických útocích, které zasahují organizace nejrůznějších velikostí i typů. Mnohým z nich by se přitom dalo předejít vhodným nastavením bezpečnostních opatření.

  

- Inzerce -

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

Společnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.