facebook
Aktuality -> Hardware - 4. 11. 2019 12:32

Novinka Actiste bude pomáhat diabetikům

EricssonSpolečnosti Ericsson a Brighter, což je švédská zdravotnická firma zaměřená na zlepšování chronických onemocnění, společně představily pod názvem Actiste nové řešení pro léčbu cukrovky. Jedná se o kompletní řešení pro monitorování a léčbu diabetiků závislých na podávání inzulínu. Zařízení Actiste snižuje diabetikům počet každodenních úkonů spojených s jejich nemocí až o 67 %. Řešení je zatím ve formě pilotního projektu dostupné ve Spojených arabských emirátech, kde žije přibližně 480 000 diabetiků závislých na inzulínu.Actiste spojuje všechny požadované funkce (odběr krve, měření glukózy v krvi a injekce inzulínu) do jediného zařízení, které je dodáváno jako součást předplacené služby. Ta má za cíl zjednodušit každodenní život pacienta, optimalizovat a zlepšit jeho léčbu. Snižuje totiž diabetikům počet každodenních úkonů spojených s jejich nemocí až o 67 %. Automaticky zaznamenává dávky inzulínu a hodnoty glukózy v krvi, přičemž údaje synchronizuje s chytrým telefonem iOS nebo Android. Tato reálná data pomáhají diabetikům udržet přehled o zdravotním stavu.


Zařízení Actiste pro monitorování a léčbu cukrovky. (Zdroj: Ericsson)
Zařízení Actiste pro monitorování a léčbu cukrovky. (Zdroj: Ericsson)


Služba je pilotně spuštěna v Spojených arabských emirátech, kde v současné době žije 1,2 milionu osob s diabetem a přibližně 480 000 z nich je závislých na podávání inzulínu. Poskytovatel služby zde bude zařízení Actiste spravovat pomocí aplikace Ericsson IoT Accelerator.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

Kontaktní centra se přemisťují do cloudu kvůli zlepšení péče o zákazníky

GenesysTechnologický svět míří do cloudu a péče. Výjimkou nejsou ani technologie call center, které se z tradičních „on-premise“ řešení transformují do moderních cloudových kontaktních center. Proč se přesun do cloudu vyplácí?

  

- Inzerce -

Bezpečné propojení všech podnikových domén díky SD-WAN

CiscoMnoho sítí, které jsou dnes v provozu, nebylo stavěno na nároky podniků a uživatelů, které přijdou v příštích letech. Zátěž základní infrastruktury totiž neustále stoupá – potrvá-li současný trend růstu počtu koncových bodů, bude v roce 2022 na celém světě připojeno k internetu 28,5 miliardy zařízení.