facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 14. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové záložní zdroje pro malé servery a citlivou elektroniku

CyberPowerCyberPower uvedl na trh nové mo­de­ly záložních zdrojů (UPS) v řadě PFC Sinewave, které jsou určeny pro malé servery, grafické pracovní stanice a jinou citlivou elek­t­ro­ni­ku. Dodávají totiž na výstupu čistou si­nu­soi­du a jsou vhodné pro zálo­ho­vá­ní napájení zařízení s aktivním PFC (Active PFC). Dokáží upravit výstupní výkon tak, aby odpovídal vstupnímu výkonu napájeného zdroje. Zabraňují tím jeho přetěžování a následnému poškození.Řada PFC Sinewave využívá topologii line-interactive s funkcí automatické regulace napětí (AVR), která zajišťuje stabilizovaný čistý sinusový výstup pro připojená zařízení. Jsou tak chráněna před přepětím, podpětím a napěťovými rázy při výpadku energie.

Nové UPS jsou dodávány ve dvou výkonových provedeních, model CP1350EPFCLCD má kapacitu 1350 VA a výkon 810 W a model CP1600EPFCLCD nabídne kapacitu 1600 VA a výkon až 1000 W. Při poloviční zátěži jsou schopné zajistit napájení ještě po dobu 9,6/9,7 minut a při plné zátěži pak 2,1/2,6 minut, což je dostačující pro uložení dat a vypnutí počítače, nebo serveru.

UPS jsou vybaveny i novým barevným LCD panelem, který poskytuje správcům rychlý přehled o stavu napájecího systému a doprovází ho i zvukové alarmy pro změnu stavu baterie, nízké napětí, přetížení nebo chybu. Pro sledování stavu a konfiguraci v reálném čase je však vhodnější použít software PowerPanel Business, který je k dispozici zdarma ke stažení ze stránek výrobce. UPS lze volitelně doplnit o datovou kartu RMCARD205 pro plnou funkcionalitu SNMP či karty pro cloudové připojení (RJ45 nebo Wi-Fi) RCCARD100 nebo RWCCARD100.

UPS v provedení tower nabízí na zadní straně zásuvky typu Schuko pro připojení celkem šesti zařízení. Všechny zásuvky poskytují přepěťovou ochranu i záložní napájení z baterie. UPS zajišťuje ochranu i datového vedení až do rychlosti 1 Gb/s přes porty RJ45. Stačí do něj připojit kabel z modemu nebo ze zdi. V případě přepětí, např. při bouřce, je veškerá datová síť, routery, připojené servery a počítače chráněny před zničujícím výbojem.

Vzhledem k očekávanému umístění UPS hned v blízkosti uživatelů, nabízí také USB porty pro nabíjení běžné elektroniky, konkrétně jeden USB-A a jeden USB-C. Rozdíl mezi modely je pak v nabíjecích standardech, nižší model umí maximálně 5 V/2,4 A, vyšší zvládne na USB-C až 15 V/2 A.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.