facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 4. 8. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové velkokapacitní modely NAS od QNAP s procesorem AMD Ryzen

QuTS hero TS-h2477XU-RPPo představení 9 a 12pozicových modelů NAS řady TS-hx77XU rozšiřuje společnost QNAP nabídku o 16pozicové zařízení TS-h1677XU-RP a 24pozicové zařízení TS-h2477XU-RP, přičemž v obou případech jde o modely určené do racku. Tyto nové modely s vyšší kapacitou jsou vybaveny 8jádrovými procesory AMD Ryzen 7 3700X, dvěma porty 10GbE, rozšiřujícími sloty PCIe a redundantním napájecím zdrojem zajišťujícím nepřetržitý provoz.Díky operačnímu systému QuTS hero na bázi ZFS poskytují obě zařízení NAS až petabajtovou kapacitu na sdílenou složku a poskytují vysoce spolehlivé úložiště dat pro větší podniky.

„S využitím integrity a spolehlivosti ZFS poskytují vysokokapacitní modely TS-h2477XU-RP a TS-h1677XU-RP dokonalé základy pro vytváření kritických a velkých datových úložišť,“ uvedl Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP.

Systém QuTS hero se zaměřuje na integritu dat a disponuje funkcemi samoregenerace. Nabízí řadu konfigurací RAID s funkcemi RAID Triple Parity a Triple Mirror pro zvýšení ochrany dat. Výkonná inline deduplikace, komprese a komprimace dat výrazně zlepšují jak výkon náhodného zápisu, tak i životnost SSD. Podpora až 65 535 snímků umožňuje komplexní ochranu pomocí správy verzí snímků. Mezi další funkce optimalizující SSD patří slučování zápisu, TRIM a nadměrné využívání zásobníků.

TS-h1677XU-RP a TS-h2477XU-RP používají výkonný procesor AMD Ryzen 7 3700X a podporují akceleraci šifrování AES-NI. Mohou také být osazeny až 128 GB DDR4 RAM pro posílení možností multitaskingu a výkonu virtuálních počítačů. Oba nové modely nabízí pro vysokorychlostní připojení dva porty 10GbE SFP+ SmartNIC s podporou iSER, které mohou pracovat s SSD cache pro zvýšení výkonu IOPS a využít potenciál 10GbE pro optimalizaci podnikové virtualizace, sdílení velkých souborů, vysokorychlostní zálohování/obnovu a úpravy/přenos multimédií. Konektivitu lze také zvýšit instalací různých karet PCIe, včetně síťových karet 10/25GbE pro přidávání síťových vstupně/výstupních portů, karet QM2 pro přidávání slotů M.2 SSD, karet Fibre Channel pro úložiště SAN a rozšiřujících karet úložiště QXP pro připojení rozšiřujících úložných jednotek.


 
  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.

  

- Inzerce -

Digitalizace zákaznické péče: jak vybrat nejlepší řešení kontaktního centra

GenesysDigitální bitva o zákazníky začala, neprohrajte ji. Pandemie totiž jasně ukázala, že digitalizace stabilizuje byznys i v nejistých dobách. Online sektor raketově rostl i během nejtvrdších lockdownů. Přesunula se tam i většina zákazníků.