facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 1. 10. 2012

Nové tablety na platformě Intel

s operačním systémem Microsoft Windows 8

Společnost Intel a její partneři z řad výrobců přístrojů představili první vlnu nových tabletů a konvertibilních zařízení postavených na procesorech Intel Core vPro, Intel Core a Intel Atom včetně nového procesoru Atom Z2760 (původně pod kódovým označením Clover Trail). Nová zařízení postavená na procesorech Atom nabídnou soukromým i podnikovým uživatelům na výběr ze široké škály originálních, elegantních a stylových designů s dlouhou životností baterie a špičkovým výkonem. Vedle toho si budou uživatelé moci vychutnat plnohodnotně Windows 8 a zároveň spouštět všechny programy, na které jsou zvyklí.Procesor Intel Atom Z2760 umožňuje vyrábět tablety postavené na architektuře Intel – tenké 8,5 mm a lehké 0,75 kg, což výrazně usnadňuje přenášení a skladování takového výkonného tabletu. Dnes, kdy si stále více lidí bere svá digitální zařízení na cestu, jsou aspekty jako výdrž baterie stále důležitější. Zařízení postavená na procesoru Intel Atom Z2760 nabízejí plně vybavený tablet a plnohodnotný uživatelský komfort, kdy výkon není obětován životnosti baterie. Dvoujádrový SoC čip na čtyřech vláknech nabízí skutečně dlouhou životnost akumulátoru – až tři týdny v pohotovostním režimu a více než 10 hodin přehrávání videa v rozlišení HD z lokálního zdroje.

 

Tablety a konvertibilní zařízení postavené na procesorech Intel Atom a běhající pod Windows 8 nabízejí vysoce intuitivní a rychlou uživatelskou zkušenost – uživatel může stejně efektivně používat dotykový displej, klávesnici, myš nebo pero, a přitom má přístup k nejnovějším technologiím jako Intel Burst Technology nebo Intel Hyper-threading. Využití multitaskingových schopností architektury Intel přinese uživatelům zejména rychlou odezvu, takže nahrávání oblíbených aplikací a přepínání mezi nimi je velice rychlé.

 

Společnost Intel vyvinula řadu nových mobilních forem pro podnikovou sféru včetně modelů postavených na procesorech Intel Atom, Intel Core a Intel Core vPro. Architektura Intel nabídne firemním uživatelům dostatečnou flexibilitu a kompatibilitu, což se projevuje ve snížení celkových nákladů na vlastnictví a ve více možnostech upravit si pracovní nástroje podle vlastních preferencí.

 

Tablety Intel s operačním systémem Windows 8 podporují miliony stávajících aplikací, zařízení a plně vybavených komponent používaných v podnikové sféře, zároveň jsou vybaveny bezpečnostními a správními funkcemi, které podnikoví IT manažeři požadují. Tato zařízení lze bez problému integrovat do stávající podnikové infrastruktury, takže je možné je snadno připojit k doméně, používat vedle sebe sdílené síťové zdroje a provozovat jak nové aplikace z Windows Store, tak dobře známé starší windowsovské aplikace.

 

Tablety s procesory Intel Atom Z2760 nabízejí mobilitu a uživatelský komfort požadovaný firemními uživateli a s Windows 8 nastavují nový standard v oblasti zabezpečení a snadné správy. Nový procesor Intel Atom Z2760 je postaven tak, aby bez problémů splynul se stávajícím IT prostředím. Nabízí technologii bezpečného spuštění Secure Boot a též na firmwaru postavenou technologii Intel Platform Trust (PTT).

 

Tablety s procesory Intel Atom a Windows 8 budou nabízet inteligentní výkon a rychlou odezvu, uživatelé si je budou moci upravovat podle svých preferencí a dosahovat s nimi vysoké produktivity práce. Vedle toho tablety s procesory Intel Core vPro nabízejí nejkomplexnější a nejflexibilnější zabezpečení odpovídající korporátním standardům, snadno se spravují a umožňují i vysokou míru virtualizace pro použití ve firemních aplikacích.

 

S technologií Intel vPro přinášejí procesory Intel Core vzdálený přístup a správu, a to bez ohledu na to, zda jsou přístroje zapnuté, a bez ohledu na aktuální stav operačního systému. Zároveň nabízejí nejrobustnější sadu bezpečnostních funkcí včetně technologií Enhanced Intel Anti-Theft Technology a Intel Secure Key, Intel OS Guard, Enhanced Intel Identity Protection a Intel Trusted Execution Technology.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -