facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 25. 8. 2010

Nové systémy IBM Power7

Řešení pro datově náročné aplikace

IBM oznámilo nové systémy Power7 určené pro nejnáročnější pracovní úlohy a nové aplikace. Zároveň také ohlásilo dvě novinky, kterými reaguje na dlouhodobou dynamiku systémů Power na trhu UNIX. Mezi nově oznámenými technologiemi společnost představila high-end systém IBM Power 795, čtyři servery základní kategorie s procesory Power7 určené především klientům středně velkých firem a optimalizovaný Smart Analytics System s procesory Power7, jenž pomůže firmám získávat informace z obrovských objemů dat v reálném čase.



Nový 256jádrový server IBM Power 795 používá technologii IBM EnergyScale, která mění frekvence procesorů podle zatížení. Tento nový systém podporuje až 8 TB operační paměti a poskytuje více než čtyřikrát vyšší výkon při stejné energetické náročnosti ve srovnání s doposud  nejrychlejším high-end systémem IBM Power 595 s procesory Power6. 
Nová technologie Power7 umožňuje osazení až čtyřikrát více procesorový jader než předchozí systémy a díky nejnovějšímu virtualizačnímu softwaru PowerVM umožňuje provozovat více než 1000 virtuálních serverů v jednom fyzickém systému, což znamená podstatně vyšší účinnost provozu. Mnoha zákazníkům, kteří se ve svých datových centrech přibližují kapacitním limitům energie, prostoru a chlazení, nabízí konsolidace starších systémů na nový Power 795 větší rezervu a úsporu energie při ekvivalentní výkonové kapacitě. Vytváří tak podmínky pro nárůst pracovních úloh ve stávajících datových centrech a pomáhá společnostem omezit náklady nebo se zcela vyhnout výdajům na rozšiřování nebo budování nových datových center.
Společnost IBM také oznámila nové prostředí Power Flex složené ze dvou či více systémů Power 795 a technologií PowerVM Live Partition Mobility a Flex Capacity Upgrade on Demand. Toto řešení umožňuje přesouvat běžící aplikace z jednoho systému do druhého, provádět údržbu systému bez odstávky a pomáhá také s vyvažováním zátěže a se zvládáním nárazových špiček provozu. 
IBM rovněž oznámilo novou verzi svého unixového operačního systému IBM AIX 7.
Čtyři servery IBM Power 710, 720, 730 a 740 Express nabízejí malým až středně velkým firmám vysoký výkon, energetickou účinnost a další výhody technologie Power7 v kompaktním rackovém nebo tower provedení. V nových Express serverech lze provozovat přes 15 000 aplikací pro operační systémy AIX, IBM i a Linux. Pro všechny čtyři nové modely Express je také volitelně k dispozici software PowerVM, který umožňuje zkonsolidovat více úloh na jeden nebo více serverů.
Řešení Smart Analytics System, které je složeno z několika vyzkoušených konfigurací serverů Power System 740 Express a softwaru IBM DB2, InfoSphere Warehouse a AIX, analyzuje data tam, kde se nacházejí. Taková architektura je výhodná pro klienty, kteří potřebují zkrátit dobu zpracování, mít rychleji k dispozici požadované výsledky a vyhnout se nákladům na migraci dat mezi systémy.
Pro klienty systému IBM i nabízí společnost IBM čtyři nové balíčky IBM i Solution Edition, integrované a optimalizované pro rychlé nasazení ERP. Tyto balíčky obsahují software SAP, JD Edwards, Infor a Lawson a nabízejí významnou úsporu pro zákazníky, kteří používají starší verze operačního systému i a mají zájem jej upgradovat.
Dále IBM oznámila řadu softwarových zařízení IBM Rational Power Appliance, jež jsou tvořena servery Power Express s předinstalovaným softwarem IBM Rational pro vývoj v systému AIX. 
Nové systémy Power7 budou v České republice dostupné od konce září.


 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.