facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 10. 11. 2020

Nové SSD od Western Digital pro datová centra a průmyslové využití

WDSpolečnost Western Digital představila řadu nových SSD NVMe pamětí pro datová centra a průmyslové aplikace. Nová řada zahrnuje disk SSD Ultrastar DC ZN540 ZNS NVMe pro datová centra a průmyslový disk SSD WD  IX SN530 určený pro extrémní prostředí průmyslových a automobilových aplikací.DC ZN540 ZNSDisk SSD Ultrastar DC ZN540 ZNS obsahuje vertikálně integrovaný řadič NVMe se dvěma porty a vysokou dostupností s kapacitou až 8 TB ve standardním rozměrovém formátu U.2. Ve srovnání s běžnými jednotkami SSD přináší disk až čtyřnásobný výkon a 2,5násobné vylepšení QoS, stejně jako lepší energetickou účinnost, využití a škálovatelnost při současném snížení celkových nákladů na vlastnictví pro veřejnou a privátní cloudovou infrastrukturu.

Druhou novinkou je odolný disk SSD NVMe IX SN530, který je určen pro extrémní teploty, výkon, vysokou odolnost a spolehlivost v automobilových a průmyslových aplikacích. SSD IX SN530 NVMe je vhodný pro automatizaci závodů, přepravu, zdravotnictví, robotiku, drony, obranu, maloobchod a další nepříznivá prostředí na periferních zařízeních. Má široký rozsah provozních teplot -40 až +85 °C a provozní odolnost vůči vibracím až 20 G. S rychlostí čtení až 2400 MB/s se jedná o vysoce výkonné řešení pro výrobce OEM, kteří navrhují nové aplikace nebo přecházejí z SSD disků SATA. Je k dispozici v kompaktních formátech M.2 2230 nebo M.2 2280 v kapacitách 85 GB až 2 TB. V současnosti probíhá distribuce ukázkových kusů řady IX SN530 TLC. Verze SLC budou k dispozici v lednu 2021.
 


 
  

- Inzerce -

Proč je budoucnost ERP v cloudu?

Krize způsobená celosvětovou pandemií vyvolala řadu otázek nejen ohledně nutnosti rychle vytvořit pracovní místa na dálku, ale také schopnost co nejrychleji optimalizovat zdroje, přesměrovat je na jiné prioritní úkoly a cíle a přizpůsobit všechny firemní procesy novým podmínkám, které vyžaduje současná situace na trhu.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.