Aktuality -> Komunikace a sítě - 26. 9. 2005

Nové produkty Juniper Networks

Společnost Juniper Networks uvedla na trh novou řadu SSL VPN zařízení Secure Access, která reprezentuje nejmodernější hardwarovou platformu pro zabezpečení vzdáleného přístupu. Spolu s řadou nových vlastností zavádí výrobce i nový model licencování, který de facto znamená výrazně nižší ceny. Nová produktová řada Secure Access SSL VPN zahrnuje čtyři modely – Secure Access 700, 2000, 4000 a 6000, které pokrývají potřeby firem všech velikostí. Dokáže zajistit přístup až pro 12 500 uživatelů současně. Zařízení řady Secure Access jsou určena pro komunikaci prostřednictvím virtuálních privátních sítí s využitím protokolu SSL (Secure Sockets Layer). Ten je podporován ve všech webových prohlížečích. Díky tomu mohou podniky poskytnout možnost bezpečného vzdáleného přístupu všem svým mobilním zaměstnancům, obchodním partnerům i zákazníkům bez nutnosti instalace VPN klienta na jejich PC.

Modely Juniper Networks Secure Access 4000 a 2000 jsou určeny pro střední až velké podniky a umožňují nasazení v clusteru o dvou jednotkách pro zajištění vysoké dostupnosti. Typ SA 4000 navíc umožňuje kompresi provozu a po zakoupení rozšiřující licence i akceleraci SSL. Cenově atraktivní model Juniper Networks Secure Access 700 pak představuje základní řešení pro malé až střední firmy. Licencování jednotlivých produktů řady Secure Access je nyní jednodušší a přehlednější. Celková cena je odvozena od požadovaného modelu zařízení, počtu uživatelů, rozšiřujících funkcí a požadavků na clustering.

 
  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.

  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?