Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 2. 2011

ČD – Telematika nabízí nové produkty

v oblasti datových služeb

ČD - Telematika přichází se změnou svého produktového portfolia v oblasti datových služeb. Páteřní přenosový systém je postaven jako plně zálohovaný s kapacitou N x 10Gb/s . Přístupová část sítě disponuje přenosovou kapacitou až 10 Gb/s. Zákazníkům tak může nabídnout dva nové produkty: ČDT - Ethernet Line a ČDT – Ethernet VPN. ČDT-Ethernet Line nabízí zákazníkům přenosový okruh v ethernetové síti ČD-Telematika. Produkt je poskytovaný buď jako bod – bod (point2point), nebo jako bod – multibod (point2multipoint) do centrálního rozhraní. Zákazník si může v rámci produktu vybrat 3 varianty poskytování podle typu provozu, který potřebuje prostřednictvím okruhu přenášet. Produkt se nabízí s kapacitou až do 1 Gb/s.



ČDT-Ethernet VPN nabízí vzájemné propojení tří a více lokalit v rámci jedné služby. Zákazník si tak vytvoří na ethernetové síti ČD-T virtuální síť, která mu umožňuje v rámci přidělené kapacity bez omezení komunikovat s ostatními body. Podobně jako u produktu ČDT-Ethernet Line si zákazník může vybrat jednu ze tří variant s ohledem na typ přenášeného provozu. Výhodou takového řešení je úspora nákladů za okruhy, které propojují jednotlivé lokality, stejně jako úspora nákladů za koncová zařízení. Produkt se nabízí s kapacitou do 1 Gb/s.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.