Aktuality -> Hardware - 27. 10. 2009

Nové podnikové barevné tiskárny HP

HP Color LaserJet Professional CP5225Společnost Hewlett-Packard představila tiskárnu HP Color LaserJet Professional CP5225 určenou pro malé a střední podniky a Color LaserJet Enterprise CP4525 pro větší společnosti. Zařízení nabízejí kromě jiného nové bezpečnostní prvky a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Díky technologii Instant-on dochází k výraznému snížení spotřeby energie, což dokládá i kvalifikace Energy Star, kterou obě tyto tiskárny, vybavené standardně duplexní jednotkou, splňují. K ochraně citlivých dat slouží pokročilé bezpečnostní prvky, jako je zabezpečení PIN kódem nebo využití bezpečnostní karty. Pro usnadnění výběru hardwaru podle svých potřeb uvedl výrobce také nový "sub-branding".


Malé a střední podniky si tak mohou vybrat z komplexní řady tiskáren HP LaserJet Professional, které poskytují profesionální a cenově dostupné výsledky. Větší společnosti pak z portfolia řady HP LaserJet Enterprise, jež se vyznačuje především snadnou ovladatelností.
Tiskárna HP Color LaserJet Professional CP5225 je určena pro malé pracovní týmy bez správce IT. Jedná se o nejdostupnější barevnou tiskárnu LaserJet velikosti B z nabídky HP, která dokáže tisknout v profesionální kvalitě široké spektrum dokumentů od pohlednic až po plakáty. Tonery HP ColorSphere poskytují vysokou kvalitu černobílého i barevného tisku při rychlostech až 20 str./min. a doporučené provozní zátěži 1500 až 5 000 stran za měsíc.
Vyšší produktivitu práce zajišťuje maximální kapacita zásobníků (850 listů papírů), integrované síťové funkce a již zmíněná technologie HP Instant-on, která zaručuje rychlejší zahřátí z úsporného režimu a tisk první stránky do 18 vteřin. Tato tiskárna je vybavena technologií HP Auto-Off, která inteligentně zjistí, kdy není třeba nic tisknout, a automaticky přizpůsobí spotřebu energie. Uživatel tak může ušetřit, aniž by musel přepínat mezi režimy či nastavením spotřeby.

HP Color LaserJet Enterprise CP4525xhZařízení HP Color LaserJet Enterprise CP4525 bylo navrženo pro zákazníky orientované na vysokou provozní zátěž, kteří chtějí ve velkých pracovních skupinách sdílet výkonnou barevnou tiskárnu. CP4525 tiskne barevné a černobílé dokumenty rychlostí až 40 stran formátu A4 za minutu. Díky technologii Instant-on se první strana při přechodu z úsporného režimu vytiskne již za 9,5 vteřiny, tiskárna je tak méně energeticky náročná. Technologie HP ImageREt 3600 zaručuje věrné podání barev. Vysoká rozlišovací schopnost až 1200×1200 dpi umožňuje jemnější tisk detailů kreseb, tabulek a architektonických nákresů.
Model CP4525 je nabízen v konfiguracích CP4525n/dn/xh s doporučenými cenami 31 000 / 39 000 / 75 000 Kč, typ CP5225 pak v konfiguracích CP5225/n/dn s cenami 31 000 / 33 500 / 37 500 Kč. Zařízení budou na českém trhu dostupná od listopadu 2009.

 


 
  

- PR -

MawisUtility: 15 let digitální podpory stavebního řízení

Získat stavební povolení v České republice znamená projít řadou kroků, jejichž součástí je i vyjádření správců dopravní a technické infrastruktury k existenci jejich sítí na území plánované stavby. Tento proces je pro stavebníky často složitý, časově náročný a administrativně zatěžující. Již více než 15 let zde ale existuje digitální nástroj, který tento krok výrazně usnadňuje – služba MawisUtility.

  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.