facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 22. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové multisenzorové kamery zvládnou pokrýt široké plochy v rozlišení až 4×4K

AXIS P3735Společnost Axis uvedla na trh tři nové multisenzorové kamery, které nabízí čtyři streamy v roz­li­še­ní až 4K na kanál a poskytují tak vynikající panoramatický přehled o sle­do­va­ném prostoru i potřebné detailní záběry. Nové kamery jsou určené k dohledu nad rozsáhlými oblastmi a poradí si s detailním záznamem i při nízkém osvětlení nebo v úplné tmě díky 360° IR přísvitu.Síťové kamery s více obrazovými senzory jsou flexibilní a cenově výhodné, protože k zajištění několika záběrů je potřeba nainstalovat pouze jedno zařízení s jedním kabelem a jednou IP adresou. Tomu odpovídá i jedna licence na software pro správu videa (VMS), případně licence pro jakoukoli analytickou aplikaci, kterou se uživatel rozhodne nainstalovat.

Mezi novinkami je:

  • síťová kamera AXIS P3735-PLE, která nabízí čtyři nezávislé senzory s varifokálními objektivy, přičemž každý má rozlišení 2 Mpx a snímkovou frekvenci 30 fps,
  • kamera s modelovým označením AXIS P3737-PLE navíc nabízí vyšší rozlišení 4×5 MPx při frekvenci 20 snímků za sekundu na kanál
  • a poslední novinka AXIS P3738-PLE má vysoké rozlišení 4×4K při 15 fps na kanál.

Všechny tři modely umožňují různé způsoby montáže. Lze je například instalovat zapuštěné za účelem diskrétního videodohledu nebo je namontovat na strop k zajištění plného 360° pokrytí. Pozice a směr pohledu každého ze 4 obrazových senzorů je flexibilní, což umožňuje uživatelům monitorovat jedno konkrétní místo v širokém úhlu záběru i v konkrétním detailu, nebo z jednoho místa sledovat najednou 4 různé scény. V závislosti na konkrétních potřebách v místě instalace lze kameru se čtyřmi senzory namontovat do rohů a využít tak až 270° pokrytí nebo lze např. při montáži na sloup na parkovišti pokrýt jediným zařízením celé 360° pole.

Nové kamery lze pochopitelně využít ve venkovních instalacích, protože mají odolný kryt a integrovaný štít proti nepříznivým povětrnostním vlivům se stupněm krytí IP66/IP67, které zajistí odolnost proti dešti, sněhu i slunečnímu záření.

AXIS P3735

Nové kamery jsou postavené na nejnovější platformě ARTPEC-8 a obsahují i procesorovou jednotku (DLPU), která umožňuje analýzu založenou na hlubokém učení. To umožňuje pokročilou videoanalytiku přímo v kameře a dohledový systém je díky tomu rychlejší. S aplikací AXIS Object Analytics je pak možné spolehlivě detekovat a klasifikovat osoby, vozidla, nebo i typy vozidel.


 
  

- PR -

S mluvícím skladem firmy ušetří až 25% nákladů

Tempo růstu firem nabírá na obrátkách. Počet zákazníků roste, zvyšuje se obrat, ale co dělat, když najímání nových zaměstnanců nestačí na stále rychlejší zpracování objednávek? Existuje řada řešení, která při stávajících zásobách a stavech zvýší produktivitu až o 35%, přičemž uspoří firemní náklady až o 25%.

  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.