facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové multigigabitové přepínače NETGEAR jsou levné

NETGEARSpolečnost NETGEAR představila dva nové multigigabitové nespravované přepínače MS105 a MS305, které umožňují firmám zvýšit propustnost jejich sítí i s velmi omezených rozpočtem.Ve firmách rapidně narůstá počet zařízení s multigigabitovými schopnostmi, jako jsou přístupové body s Wi-Fi 6 nebo datová úložiště (NAS). Také stále častější využívání videa vyžaduje, aby firmy měly k dispozici větší šířku pásma a mohly tak docílit hladkého provozu v síti. To už nelze zvládnout pomocí gigabitového připojení. Tento problém ovšem řeší i ty nejmenší firmy s často velmi omezeným rozpočtem.

NETGEAR proto rozšířil svoji nabídku o dva nové multigigabitové nespravované přepínače MS105 a MS305, které firmám pomohou překonat přetížení ethernetu za velmi dostupnou cenu. Doporučená koncová cena nových přepínačů je 3539 Kč (MS105) a 3189 Kč (MS305).

MS305
MS305

Nové přepínače nabízí pět 2,5G portů v kovovém pouzdře, které lze umístit na stůl nebo připevnit na zeď. Přepínače jsou energeticky úsporné a byly zkonstruovány tak, aby vydržely po velmi dlouhou dobu. Model MS105 je proto dodáván s doživotní zárukou (ProSAFE Limited Lifetime Warranty), výměnou v následující pracovní den. MS305 je pak dodáván s 3letou zárukou.

MS105
MS105

Mezi nejdůležitější vlastnosti a funkce nových přepínačů NETGEAR MS105 a MS305 patří:

  • jednoduché zapojení bez potřeby softwaru nebo konfigurace
  • 5 ethernetových portů 2,5G
  • Malé, robustní kovové pouzdro
  • Zcela tichý provoz
  • Možnost umístění na stůl nebo na stěnu
  • Základní monitorování aktivity a rychlosti portů pomocí LED diod
  • Prioritizace provozu 802.1p a podpora jumbo rámců umožňuje integraci se sofistikovanějšími sítěmi
  • Energeticky úsporný design v souladu s IEEE802.3az

 
  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.

  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.