facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 24. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové multigigabitové přepínače NETGEAR jsou levné

NETGEARSpolečnost NETGEAR představila dva nové multigigabitové nespravované přepínače MS105 a MS305, které umožňují firmám zvýšit propustnost jejich sítí i s velmi omezených rozpočtem.Ve firmách rapidně narůstá počet zařízení s multigigabitovými schopnostmi, jako jsou přístupové body s Wi-Fi 6 nebo datová úložiště (NAS). Také stále častější využívání videa vyžaduje, aby firmy měly k dispozici větší šířku pásma a mohly tak docílit hladkého provozu v síti. To už nelze zvládnout pomocí gigabitového připojení. Tento problém ovšem řeší i ty nejmenší firmy s často velmi omezeným rozpočtem.

NETGEAR proto rozšířil svoji nabídku o dva nové multigigabitové nespravované přepínače MS105 a MS305, které firmám pomohou překonat přetížení ethernetu za velmi dostupnou cenu. Doporučená koncová cena nových přepínačů je 3539 Kč (MS105) a 3189 Kč (MS305).

MS305
MS305

Nové přepínače nabízí pět 2,5G portů v kovovém pouzdře, které lze umístit na stůl nebo připevnit na zeď. Přepínače jsou energeticky úsporné a byly zkonstruovány tak, aby vydržely po velmi dlouhou dobu. Model MS105 je proto dodáván s doživotní zárukou (ProSAFE Limited Lifetime Warranty), výměnou v následující pracovní den. MS305 je pak dodáván s 3letou zárukou.

MS105
MS105

Mezi nejdůležitější vlastnosti a funkce nových přepínačů NETGEAR MS105 a MS305 patří:

  • jednoduché zapojení bez potřeby softwaru nebo konfigurace
  • 5 ethernetových portů 2,5G
  • Malé, robustní kovové pouzdro
  • Zcela tichý provoz
  • Možnost umístění na stůl nebo na stěnu
  • Základní monitorování aktivity a rychlosti portů pomocí LED diod
  • Prioritizace provozu 802.1p a podpora jumbo rámců umožňuje integraci se sofistikovanějšími sítěmi
  • Energeticky úsporný design v souladu s IEEE802.3az

 
  

- Inzerce -

Bez ERP systému by ve výrobě nastala 100% provozní slepota

Za digitální proměnou podniků vždy stojí inteligentní software, který dokáže řídit a automatizo­vat všechny firemní procesy. Platí to i v případě významné moravské výrobní firmy ELKO EP, která se řadí mezi přední světové výrobce elektronických zařízení pro domovní, office a průmyslové automatizace.

  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.