Aktuality -> Hardware - 27. 4. 2009

Nové multifunkce Ricoh pro malé firmy

Impromat rozšířil produktovou řadu multifunkčních zařízení Ricoh o nová komunikační řešení pro prostředí malých pracovních skupin. Nejnižší z modelů – Aficio MP 171 poskytuje základní kopírovací funkce se standardním oboustranným vstupem a výstupem. MP 171F nabízí kopírovací a faxové funkce a MP 171SPF je úplným řešením pro tisk, kopírování, faxování a barevné síťové skenování. Význačným rysem těchto nových modelů je styl ovládání v souladu s ostatními řadami multifunkčních zařízení Ricoh pro menší kanceláře.


Všechny modely kromě jednotky pro automatický oboustranný tisk obsahují zásobník papíru na 250 a boční zásobník na 100 listů. K úspoře energie přispívá i zahřívací doba, která činí maximálně 10/30/30 sekund. Samozřejmostí je u dvou vyšších modelů standardní výbava pamětí a digitálními funkcemi pro třídění kopií a manipulaci s obrazem. V základu je také rychlé faxování režimem Super G3.
Model Aficio MP 171SPF pak představuje úplné síťové řešení, kromě tisku standardními jazyky PCL5e a PCL6 může podporovat i Adobe PostScript 3. Faxování zde může probíhat i metodami Internet Fax a IP-Fax, které snižují telekomunikační poplatky. Příjem faxů může být rovněž digitální, přímo do složky či e-mailu. Skenovací funkce jsou řešeny způsoby "scan to e-mail" a "scan-to-folder".
Nízkoenergetická výroba toneru, nízká spotřeba energie v úsporném režimu a splňování normy RoHS jsou u těchto strojů dokladem jejich nízké ekologické zátěže.


 
  

- PR -

Nový stavební zákon mění pravidla i v energetice

Technodat nabízí připravené řešení


Od 1. července 2024 nabyl účinnosti nový stavební zákon 283/2021 Sb. a s ním i nová vyhláška o dokumentaci staveb č. 131/2024 Sb. Tato legislativní změna se přímo dotýká oblasti přenosu a distribuce elektrické energie jakožto tzv. vyhrazených staveb. Projektová dokumentace energetických staveb nyní musí odpovídat nové standardizované struktuře, být zpracována plně digitálně a v předepsaných formátech připravených pro elektronické podání. To klade vysoké nároky nejen na projektanty a dodavatele, ale i na vlastníky a provozovatele staveb.

  

- PR -

Od papíru k AI:

Digitální transformace certifikované výroby


Certifikovaných provozů přibývá. Především těch, které jsou auditovány na plnění některé z norem managementu kvality (QMS) nebo systémů environmentálního managementu (EMS). V zájmu udržení certifikace jsou čím dál více aplikovány systémy sběru, propojování a vyhodnocování dat ze senzorů strojů. To, co poněkud vázne, je využití výsledků vyhodnocení těchto dat při operativním řízení výroby. Zde uvedený příklad poodkrývá cestu, kterou musela ujít středně velká výrobní společnost zabývající se výrobou konstrukčních plastů.