facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 4. 12. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové modely chytrých hodinek TicWatch

TicWatchSpolečnost elem6 uvedla na českém a slovenském trhu nové modely chytrých hodinek TicWatch – TicWatch Pro 3 GPS a TicWatch GTX. První novinka od společnosti Mobvoi přináší další posun ve výkonu, odolnosti a množství funkcí, druhá je zase cenově velmi dostupným řešením chytrých hodinek.TicWatch Pro 3 GPS mají nový čipset i senzory

Hodinky TicWatch Pro 3 GPS jsou vybavené novým čipsetem Snapdragon Wear 4100, který přináší vyšší výkon i výdrž baterie. Ta je oproti předchozím modelům (Pro/Pro 2020/4G) navíc o 40 procent větší a výrazně lehčí – hodinky váží totiž jen 41,9 gramu.

Díky novým senzorům můžete například sledovat úroveň svého okysličení krve (SpO2) a také přesnou nadmořskou výšku (barometr), ale například ze zdravotních údajů dokážou hodinky vyčíst ještě mnohem více. Díky vyhodnocování tepu vás například upozorní na zvýšenou úroveň stresu a pomocí dechových cvičení v aplikaci TicBreathe vám pomohou se uklidnit. Dále vám vyhodnotí třeba úroveň hluku či informace o spánku a dýchání.

Hodinky TicWatch Pro 3 GPS vyhodnotí i vaši fyzickou aktivitu, a to mimo jiné prostřednictvím aplikace TicMotion nebo zabudovaného barometru a přesného GPS modulu. Různé režimy pak přizpůsobí sledování tréninku při různých typech sportů. Například plavání, pro které jsou hodinky velice vhodné díky certifikaci odolnosti vůči prachu a vodě IP68.

K dispozici jsou znovu dva displeje (technologie Dual Display 2.0), díky kterým můžete libovolně přeskakovat mezi základním a chytrým režimem. V chytrém režimu využijete 1,4“ Retina AMOLED displej s detailním rozlišením 454 x 454 bodů, automatickým nastavením jasu a až 72hodinovou výdrží na baterii. Základní režim nabízí vždy zapnutý displej s hodinkami a dalšími údaji, který díky úspoře energie vydrží na jedno nabití až 45 dní.

TicWatch Pro 3 GPSTicWatch Pro 3 GPS

Před časem jsme v redakci osobně testovali nižší model TicWatch Pro 2020 a byli jsme s hodinkami velmi spokojení. Nabízejí mnoho funkcí pro sport i běžný život, hodinky získali „armádní“ odolnost a atraktivní vzhled.
ticwatch
Pokud bychom měli vypíchnout hlavní rozdíl a posun, tak nový model TicWatch PRO 3 GPS nabízí nejnovější čipset, a jsou tak cca o 85 % výkonnější a o 25 % úspornější. Mají větší displej a o 4 GB více interní paměti, tedy 8 GB, Bluetooth 5.0, a velikost hodinek je také o poznání větší, což může být pro někoho výhodou.

TicWatch GTX jsou alternativou pro méně náročné

Alternativou k výše uvedenému stroji může být model TicWatch GTX, který je již nyní v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 1 890 Kč včetně DPH. Vzhledem k tomu, že tohle zařízení nedisponuje operačním systémem Wear OS od Googlu, je určeno pro méně náročné uživatele. Přesto nabízí víceméně všechno, co byste od chytrých hodinek mohli očekávat. K dispozici jsou tak mimo jiné zdravotní funkce jako měření tepu či sledování spánku, ale také 14 různých režimů pro cvičení, notifikace či fyzická odolnost dle standardu IP68. Na rozdíl od jiných hodinek v této cenové kategorii můžete na modelu TicWatch GTX libovolně měnit ciferníky a dokonce si vytvářet svoje vlastní. Design dotváří praktický odolný 20mm řemínek z materiálu TPU. A reálná výdrž integrované baterie s kapacitou 200 mAh na jedno nabití zde činí 7 až 10 dní.

TicWatch GTX TicWatch GTX


 
  

- Inzerce -

eDoCat a desítky tisíc dokumentů společnosti Globus denně

GlobusMa­lo­ob­chod­ní ře­tě­zec Glo­bus se spe­ci­a­li­zu­je na pro­voz hy­per­mar­ke­tů, kde jed­ním z klí­čo­vých před­po­kla­dů k ús­pě­chu je ma­xi­mál­ní spo­ko­je­nost zá­kaz­ní­ků. Na­pl­nit ten­to cíl mi­mo ji­né­ho umož­ňu­je efek­tiv­ní zpra­co­vá­ní do­ku­men­tů. Ta­ké z to­ho dů­vo­du při­s­tou­pi­lo čes­ké za­s­tou­pe­ní spo­leč­nos­ti k im­ple­men­ta­ci no­vé­ho DMS ře­še­ní – sys­té­mu eDoCat.

  

- Inzerce -

Nejlepší doporučení

eWay CRMKdyž IT fir­ma po­u­ží­vá pro­dukt ji­né IT fir­my, mu­sí z to­ho být win win si­tu­a­ce. Ji­nak do­da­va­te­li hro­zí pro­fe­si­o­nál­ní zos­tu­ze­ní. Ad­vent s. r. o. při­pra­vu­je a vy­ví­jí do­cház­ko­vé a stra­vo­va­cí sys­té­my již 25 let. Je­jich klí­čo­vý pro­dukt se stal jed­ním z nej­roz­ší­ře­něj­ších ře­še­ní na čes­kém tr­hu. U zro­du fir­my stá­li 3 li­dé, dnes tým čí­tá 20 vý­vo­já­řů a ob­chod­ní­ků. CRM sys­tém byl pro ně ne­vy­hnu­tel­nos­tí a od ro­ku 2013 až 16 za­měst­nan­ců den­ně pra­cu­je s ry­ze čes­kým pro­duk­tem eWay-CRM, kte­rý je in­teg­ro­ván s Out­lookem.