Aktuality -> Hardware - 17. 1. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové mimořádně velké displeje NEC pro zasedací místnosti a instalace v obchodech

SharpNECSpolečnost Sharp NEC Display Solutions uvádí na trh dva nové modely velkoformátových displejů, které nejsou uplatnění nejen v zasedacích místnostech, ale také pro instalace v obchodech díky připravenosti na provoz v režimu 24/7. Jde o modely z řady M, konkrétně NEC MultiSync M751 a NEC MultiSync M861 s úhlopříčkou 75 a 86 palců.

 



Díky svým vlastnostem a rozsáhlé sadě dostupných funkcí se nové modely hodí pro nasazení v zasedacích místnostech nebo v maloob­chod­ních prodejnách. Antireflexní úprava nových displejů umožňuje zobrazování signage obsahu nebo prezentací v zasedacích místnostech, které nebude rušeno odrazy od oken nebo jiných zdrojů světla. Pokročilé nastavení všech relevantních vizuálních parametrů přitom umožňuje plnou kontrolu jasu, barev, gama a rovnoměrnosti prostřednictvím technologie SpectraView Engine. Výsledkem je přesný a přirozený obraz i vyšší zobrazovací výkon.

Nové displeje řady M mohou uživatelé ovládat vzdáleně pomocí softwarového nástroje NEC NaViSet Administrator 2. Velká nabídka digitálních i analogových signálových vstupů usnadňuje integraci velkoformátových displejů do AV infrastruktury.

Konektory

„Nejdůležitější je, že displeje M751 a M861 jsou vybaveny technologií NEC Open Modular Intelligence. To znamená, že uživatelé mohou vždy najít ten správný produkt, který ideálně vyhovuje jejich scénáři použití. Mohou například využít interní přehrávač NEC MediaPlayer a modulární SoC, poháněný RPi4, pro přehrávání video obsahu. Díky slotu Intel Smart Display Module Small and Large (SDM-S/L) mohou displeje rozšířit na výkonné řešení, které podporuje mnoho náročných aplikací běžících na operačních systémech Windows nebo Linux. Se dvěma novými displeji řady M získají zákazníci plnou flexibilitu a rozsáhlou sadu funkcí pro reklamní, informační a zábavní aplikace a aplikace v zasedacích místnostech za atraktivní cenu,“ vysvětluje Martin Lienau, produktový manažer pro velkoformátové displeje ve společnosti Sharp NEC Display Solutions Europe.

Nové velkoformátové displeje řady NEC MultiSync M budou k vidění na stánku Sharp/NEC na veletrhu ISE 2023 (stánek E600, hala 3) od 31. ledna do 3. února ve Španělsku.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.