facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 4. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové kompaktní otočné kamery Axis

AxisSpolečnost Axis uvedla pět nových síťových kamer řady AXIS M50, které jsou velmi malé a diskrétní, ale přitom vysokou kvalitu videa a zvukovou i obrazovou analytiku a konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus. Nové kompaktní kamery série M50 umožňující otáčení, náklon a zoom (PTZ) a jsou ideální i pro menší instalace, protože umí zachytit celkový obraz i důležité detaily.AXIS M50 je řada kompaktních kamer (rozměry 130×63 mm), která zahrnuje modely AXIS M5074 s rozlišením 720p (1 MPx) a kamery AXIS M5075 a AXIS M5075-G poskytují rozlišení 1080p (2MPx). Všechny uvedené modely mají funkci PTZ s 5násobným optickým a 10násobným digitálním zoomem.

AXIS M50

Současně Axis představil také multisenzorové kamery AXIS M5000 a AXIS M5000-G, které mají tři snímače s rozlišením 5 MPx (společně tak nabízejí 15 MPx rozlišení) a zajišťují tak celkový přehled o situaci ve vnitřních prostorách na ploše až 400 m2. Navíc obsahují jeden snímač 1080p s 10× optickým zoomem, který umožňuje současně sledovat detaily. Všechny čtyři pohledy umí kamera zobrazit na jednom monitoru, takže je možné přecházet z přehledového na detailní zobrazení jediným kliknutím. Kamery je také vybavena funkcí automatického zaostřování a světelnou indikací, která pomáhá odrazovat od odrazovat od protiprávního či společensky nevhodného chování, což je ideální pro maloobchodní prodejny a velké vnitřní prostory.

AXIS M5000

Modely AXIS M5075-G a AXIS M5000-G PTZ nabízejí také bezdrátovou I/O konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus, což umožňuje vytvořit kompletní systém složený až ze šesti dalších zařízení. Automaticky tak lze ovládat např. dveře, okna, světla, PIR detektory nebo teplotní čidla či jiné síťové prvky pomocí příkazů pro zapnutí/vypnutí. Navíc jsou všechny informace ze systému Z-Wave přenášeny do systému VMS a ve videostreamu se zobrazí jako překryvná infografika.

Všechny nové kamery se dodávají se zabudovanou analytikou umožňující inteligentní rozhodování o provozu nebo o alokaci zdrojů. Integrovaná analytika Axis Video Motion Detection 4 spustí poplach při detekci pohybu v předem definované oblasti, nebo zobrazí upozornění, když ze záběru kamery naopak zmizí nějaký předem označený objekt. Díky vestavěnému mikrofonu lze využít také detekce úrovně zvuku, která může při překročení nakonfigurovaného prahu hlasitosti (například s pomocí funkce Detektor výkřiku) spustit různé události.


 
  

- Inzerce -

Aktuální výzvy IT světa?

Bezpečnostní hrozby a migrace do cloudu


Makroekonomické trendy, kterým aktuálně čelí odvětví IT, přinášejí mnoho výzev, z nichž asi ty nejsilnější jsou hrozba ransom­waro­vých útoků a zavádění multi/​hybridních cloudových architektur.

  

- Inzerce -

I ve sportu je zapotřebí chránit data

Český freestylový tým využívá řešení Acronis


Czech Freestyle Mogul Team je reprezentační družstvo akrobatického lyžování soutěžící v lyžařských disciplínách Single Moguls a Dual Moguls neboli v jízdě v boulích na českých, evropských i světových závodech.