facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 23. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové kompaktní LCD projektory Panasonic pro učebny a konferenční místnosti

PT-VMZ71Společnost Panasonic představila svou nejnovější řadu LCD projektorů PT-VMZ71, které jsou určeny především pro potřeby vzdělávání a firemního využití. Vzhledem k rostoucímu trendu menších zasedacích místností je tato řada kompaktních projektorů navržena pro flexibilní a rychlou instalaci.Řada PT-VMZ71 se čtyřmi modely s rozlišením WUXGA, v černém a bílém provedení, a velmi vysokým kontrastem a svítivostí v rozsahu 5200–7000 lm je ideální pro osvětlené učebny i pracovní prostory a zasedací místnosti, kde usnadní spolupráci v týmech.

Řada disponuje vertikálním/horizontálním posunem objektivu a vertikální/horizontální korekcí lichoběžníkového zkreslení, novou funkcí 6bodové korekce obrazu, která pomáhá lépe využívat prostor v učebnách a kancelářích. Kromě toho mají projektory novou užitečnou funkci Digital Zoom Extender, která při výměně starších projektorů eliminuje nutnost přesouvat stávající stropní držáky projektorů. Pokud poloha držáku přesahuje rozsah optického zoomu, umožní prodloužit projekční vzdálenost projektoru.

Řada PT-VMZ71 má flexibilní 1,6x optický zoom, konektory HDMI kompatibilní s příkazovými signály CEC pro snadné použití s jedním dálkovým ovladačem pro všechna kompatibilní AV zařízení a širokou škálu možností spolupráce, včetně bezdrátového modulu a napájecího portu USB pro snadné sdílení různých médií na velkém plátně.

Pro snížení provozních nákladů a zvýšení spolehlivosti je řada PT-VMZ71 vybavena laserovým zdrojem světla SOLID SHINE a ekologickým filtrem, které není třeba měnit po dobu 20 000 hodin. Ve srovnání s některými modely předchozí řady se také v režimu NORMAL snížila spotřeba energie přibližně o 15 %.

Nová řada, která bude k dispozici od února 2022, nahradí současnou řadu PT-VMZ60 a nabídne vyšší světelný výkon a vylepšené funkce, přičemž si zachová stejně lehké a kompaktní tělo. Špičkový projektor řady PT-VMZ71 bude nejlehčí ve své třídě s hmotností pouhých 7,2 kg.


 
  

- Inzerce -

Digitální bitva o zákazníky i zaměstnance

IT Systems 11/2021Pokud bychom měli z aktuálního vydání IT Systems vypíchnout hlavní témata, upozornili bychom především na články věnované digitalizaci personalistiky, integraci podnikových aplikací, využití IT ve zdravotnictví nebo na téma bankovní identity, na kterou se díváme jak z perspektivy možného komerčního využití, tak i z hlediska její architektury a technologií, na nichž je tato moderní forma autentizace postavena. Největší prostor ovšem dostal blok článků věnovaný automatizaci zákaznické péče.

  

- Inzerce -

Jaké NPM řešení doporučují analytici z EMA?

Hybridní model práce, který se zde objevil s větším využíváním "home office" tedy práce z domova, přinesl IT týmům řadu nových výzev. Ať už v oblasti zabezpečení nebo zajištění dostupnosti důležitých aplikací, a to bez ohledu na místo jejich použití. IT specialisté se dnes musí vypořádat nejen z různorodostí síťového vybavení a infrastruktury, ale také z obtížněji vymahatelnými bezpečnostními politikami.