facebook
Aktuality -> Hardware - 4. 5. 2020 - Zdeněk Gric

Nové inteligentní kamery MicroHAWK řady V a F

Inteligentní kamery řady V/F400 a V/F300 jsou nejnovějšími přírůstky do řady MicroHAWK společnosti OMRON. Výkonné a přitom kompaktní kamery řady MicroHAWK V/F400 a V/F300 zjednodušují aplikace nabídkou možnosti kombinovat čtení kódů a vizuální kontrolu do jediného, vysoce kompaktního zařízení.Sdružováním více funkcí do jednoho zařízení snižují kamery řady V/F400 a V/F300 náklady na hardware a minimalizují činnosti nutné k uvedení do provozu a údržbu. Technologie, jako jsou automatické zaostřování tekuté čočky a barevná kamera s vysokým rozlišením 5 megapixelů, zajišťují přesnost a zároveň podporují větší flexibilitu při uspořádání výrobní linky.

Technologie automatického zaostřování kameře umožňuje spolehlivou kontrolu produktů, které se liší velikostí, tvarem nebo požadovaným typem kontroly. Pokročilé algoritmy X-Mode společnosti Omron navíc dokáží číst libovolný kód na jakémkoli povrchu, včetně zakřivených, lesklých nebo jinak texturovaných materiálů, čímž minimalizují prostoje a udržují hladký chod výroby.

Kompaktní velikost kamer řady V/F400 a V/F300 usnadňuje jejich zabudování do prostorově omezených zařízení nebo jejich montáž na malé roboty. Široká řada podporovaných komunikačních rozhraní zahrnuje rozhraní Ethernet/IP a PROFINET, což zvyšuje flexibilitu jejich použití.


 
  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?

  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.