Aktuality -> Hardware - 28. 4. 2014

Nové inkoustové tiskárny HP pro kanceláře

Společnost HP představila novou řadu barevných inkoustových tiskáren HP Officejet Pro, určených především do kanceláří malých firem (SMB). Reaguje tak na aktuální trend, kdy inkoustové tiskárny zažívají renesanci využití v kancelářském prostředí především z důvodu úspory nákladů. Podle aktuálních průzkumů nabízejí kancelářské inkoustové tiskárny až o 50 % nižší náklady na stránku ve srovnání s barevnými laserovými tiskárnami při zatížení do 30 000 stran měsíčně.



Nová řada tiskáren zahrnuje dva multifunkční modely, HP Officejet Pro 8610 a HP Officejet Pro 8620. Obě novinky podporují mobilní tisk, pokročilou správu tiskových úloh či automatické oboustranné zpracování dokumentů.

Oba nové modely podporují standard Mopria, který certifikuje jednoduchý bezdrátový tisk z chytrých telefonů, tabletů a dalších mobilních zařízení se systémem Android. Umožňují tisknout také prostřednictvím technologie HP ePrint, přímého bezdrátového tisku a dokonce i NFC, takže tiskovou úlohu lze spustit pouhým dotykem či přiblížením mobilního zařízení do těsné blízkosti tiskárny. Tisk prostřednictvím NFC samozřejmě musí podporovat i použité mobilní zařízení.

Tiskárny obsahují LAN, USB a Wi-Fi rozhraní. Vyšší model 8620 navíc obsahuje i 4,3" barevný dotykový displej, nabízí vyšší rychlost tisku (jednostranně 21 černobílých nebo 16,5 barevných, oboustranně 10 černobílých nebo 9 barevných stran), kopírování a skenování, a automatický podavač dokumentů na 50 listů papíru.

Nové multifunkce řady 8600 jsou již v prodeji. Model HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One lze koupit za doporučenou koncovou cenu 5 499 Kč, pro model HP Officejet Pro 8620 e-All-in-One platí doporučená koncová cena 7 699 Kč.


 
  

- PR -

AI v ERP systému

Co v praxi funguje, jak to navrhnout a proč začít po krocích


Umělá inteligence je součástí každodenního života – od chytrých vyhledávačů přes automatické překlady až po plánování tras nebo generování obrázků. Ale co ERP systémy? Je správný čas zapojit AI právě sem? Určitě ano, ale smysluplně. Tak, aby zkrátilo cestu od otázky k odpovědi, od záměru k akci, a přitom udrželo to nejdůležitější: kontrolu, bezpečnost a auditovatelnost.

  

- PR -

Digitalizace není cíl, ale nástroj

První letošní vydání IT Systems je oborově velmi pestré a nabízí pohled na aktuální vývoj ve výrobních podnicích, v logistice, retailu, e-commerce i dalších odvětvích, kde se dobře zvládnutá digitalizace stává klíčovým faktorem úspěchu.
 
Příkladem může být článek, ve kterém Jan Kodada z Gebrüder Weiss popisuje, jak digitalizace mění zavedené procesy v logistice. Nebo článek, ve kterém Josef Voda ze společnosti Buylo předpovídá vývoj retailu, který podle něj bude formovat trojice klíčových trendů: digitalizace, automatizace a optimalizace procesů. Nejde však o tři samostatné směry, ale o jeden propojený přístup směřující k řízení celého produktového cyklu jako jednoho systému.