facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 13. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové chromebooky HP pro bezpečnou práci v cloudu

HP Elite c645HP reaguje na měnící se potřeby koncových zařízení pro éru, kdy stále více firem přesouvá své IT do cloudu a hybridní styl práce se stává normou. Proto uvádí na trh nové chromebooky včetně chytrých řešení pro správu těchto zařízení, což pracovníkům i týmům IT, které je podporují, poskytnou to, co v dnešním hybridním světě potřebují.Firmy dnes masivně virtualizují své aplikace, aby u kriticky důležitých činností a zejména při práci v hybridních pracovních prostředích zajistily vyšší bezpečnost, odolnost a ničím nerušenou produktivitu. Podle společnosti Gartner začne 85 % organizací do roku 2025 uplatňovat strategii cloud-first a bez využití cloudových technologií nedokážou plně realizovat své digitální strategie. K tomu ovšem potřebují i vhodná zařízení pro své zaměstnance a moderní chromebooky jsou jednou z odpovědí, jak řešit požadavky nové éry efektivně.

Systém Chrome OS se postupem let vyvinul a dnes nabízí robustní, jednoduché a bezpečné uživatelské prostředí. Dnešní zaměstnanci ovšem požadují od svých zařízení se systémem Chrome OS stále více. Společnost HP proto uvádí nové portfolio firemních chromebooků, které jsou výkonnější a vybavenější než kdykoli předtím. Poté, co na veletrhu CES představila prémiový HP Elite Dragonfly Chromebook, představuje nyní HP i další nové, cenově dostupnější chromebooky, navržené tak, aby usnadnily práci v hybridním cloudu.

HP Elite c645

Nový Chromebook HP Elite c645 G2 Enterprise s procesory AMD Ryzen má displej s úhlopříčkou 14 palců a jasem 400 nitů. Pomocí integrovaného obrazovkového filtru HP Sure View Reflect nabízí větší ochranu soukromí a citlivých informací před nepovolanými zraky. Navíc je možno zvolit i variantu pro použití venku s jasem 1000 nitů. Vestavěná Wi-Fi 6E a volitelný modul 4G LTE umožňují připojení k internetu téměř odkudkoli. Vestavěná kamera je opatřena výsuvným krytem objektivu.

HP Elite c640

Druhou novinkou je Chromebook HP Elite c640 G3 Enterprise, který je osazený procesory Intel Core 12. generace. Toto zařízení je postaveno na platformě Intel vPro a poskytuje komplexní vícevrstvé zabezpečení odpovídající potřebám firemních uživatelů. Spolupráci na dálku usnadňuje 5Mpx kamera a filtry pro odstranění hluku v pozadí využívající umělou inteligenci. Tento model je také vybaven volitelnou integrovanou čtečkou otisků prstů a jako první chromebook nabízí integrovanou čtečku čipových karet, které jsou upřednostňovanou metodou ověřování v mnoha firmách používajících systémy Citrix.

Společnost HP také nově k vybraným zařízením HP Chromebook Enterprise poskytuje roční verze aplikace Parallels Desktop for Chrome OS. Parallels Desktop umožňuje na chromeboocích spouštět plnohodnotně aplikace pro Windows, i když je zařízení offline, čímž se chromebooky stávají vhodnou volbou i pro firmy, které využívají on-premise aplikace pro Windows.

HP Universal USB-C Multiport Hub

Užitečným doplňkem nejen k nově uvedeným chromebookům je také univerzální víceportový rozbočovač HP USB-C, který umožňuje rychle připojit k počítači vše, co potřebujete. Rozbočovač umožní připojit jakékoli zařízení od dvou displejů s rozlišením 4K až po několik různých periferních zařízení. Rozbočovač podporuje jakýkoli počítač kompatibilní s USB-C bez ohledu na značku nebo operační systém a je vybaven sedmi porty. Uživatelé také mohou svůj notebook s rozhraním USB-C připojit jediným kabelem k displeji, k externím zařízením a ke kabelové síti prostřednictvím prostorově úsporné dokovací stanice HP USB-C Dock G5 s certifikací Works with Chromebook.

Dodejme, že nové chromebooky HP Elite budou v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 990 Kč.


 
  

- Inzerce -

OT Security

Bezpečnost, která řídí vaši budoucnost


OT bezpečnost je klíčovým faktorem pro úspěšnou budoucnost průmyslových společností, jako nedílné součásti jejich procesů a systémů. Správné řízení a ochrana OT prostřednictvím moderních bezpečnostních opatření a strategií je klíčem k udržení kontinuity provozu, konkurenceschopnosti a minimalizaci rizik spojených s kybernetickými hrozbami.

  

- Inzerce -

Quo vadis, e-commerce?

IT Systems 4/2023V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především oblasti e-commerce, která v minulém roce zažila doposud nepoznanou situaci. Česká e-commerce totiž po 20 letech růstu náhle klesla, což v mnohých vyvolalo paniku a dupnutí na brzdu technologického rozvoje. Jenže náročnost a vybíravost zákazníků nezmizela s tím, že se do hry vrátil kamenný retail a vzal si zpět část podílu na trhu.