facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 13. 5. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové chromebooky HP pro bezpečnou práci v cloudu

HP Elite c645HP reaguje na měnící se potřeby koncových zařízení pro éru, kdy stále více firem přesouvá své IT do cloudu a hybridní styl práce se stává normou. Proto uvádí na trh nové chromebooky včetně chytrých řešení pro správu těchto zařízení, což pracovníkům i týmům IT, které je podporují, poskytnou to, co v dnešním hybridním světě potřebují.Firmy dnes masivně virtualizují své aplikace, aby u kriticky důležitých činností a zejména při práci v hybridních pracovních prostředích zajistily vyšší bezpečnost, odolnost a ničím nerušenou produktivitu. Podle společnosti Gartner začne 85 % organizací do roku 2025 uplatňovat strategii cloud-first a bez využití cloudových technologií nedokážou plně realizovat své digitální strategie. K tomu ovšem potřebují i vhodná zařízení pro své zaměstnance a moderní chromebooky jsou jednou z odpovědí, jak řešit požadavky nové éry efektivně.

Systém Chrome OS se postupem let vyvinul a dnes nabízí robustní, jednoduché a bezpečné uživatelské prostředí. Dnešní zaměstnanci ovšem požadují od svých zařízení se systémem Chrome OS stále více. Společnost HP proto uvádí nové portfolio firemních chromebooků, které jsou výkonnější a vybavenější než kdykoli předtím. Poté, co na veletrhu CES představila prémiový HP Elite Dragonfly Chromebook, představuje nyní HP i další nové, cenově dostupnější chromebooky, navržené tak, aby usnadnily práci v hybridním cloudu.

HP Elite c645

Nový Chromebook HP Elite c645 G2 Enterprise s procesory AMD Ryzen má displej s úhlopříčkou 14 palců a jasem 400 nitů. Pomocí integrovaného obrazovkového filtru HP Sure View Reflect nabízí větší ochranu soukromí a citlivých informací před nepovolanými zraky. Navíc je možno zvolit i variantu pro použití venku s jasem 1000 nitů. Vestavěná Wi-Fi 6E a volitelný modul 4G LTE umožňují připojení k internetu téměř odkudkoli. Vestavěná kamera je opatřena výsuvným krytem objektivu.

HP Elite c640

Druhou novinkou je Chromebook HP Elite c640 G3 Enterprise, který je osazený procesory Intel Core 12. generace. Toto zařízení je postaveno na platformě Intel vPro a poskytuje komplexní vícevrstvé zabezpečení odpovídající potřebám firemních uživatelů. Spolupráci na dálku usnadňuje 5Mpx kamera a filtry pro odstranění hluku v pozadí využívající umělou inteligenci. Tento model je také vybaven volitelnou integrovanou čtečkou otisků prstů a jako první chromebook nabízí integrovanou čtečku čipových karet, které jsou upřednostňovanou metodou ověřování v mnoha firmách používajících systémy Citrix.

Společnost HP také nově k vybraným zařízením HP Chromebook Enterprise poskytuje roční verze aplikace Parallels Desktop for Chrome OS. Parallels Desktop umožňuje na chromeboocích spouštět plnohodnotně aplikace pro Windows, i když je zařízení offline, čímž se chromebooky stávají vhodnou volbou i pro firmy, které využívají on-premise aplikace pro Windows.

HP Universal USB-C Multiport Hub

Užitečným doplňkem nejen k nově uvedeným chromebookům je také univerzální víceportový rozbočovač HP USB-C, který umožňuje rychle připojit k počítači vše, co potřebujete. Rozbočovač umožní připojit jakékoli zařízení od dvou displejů s rozlišením 4K až po několik různých periferních zařízení. Rozbočovač podporuje jakýkoli počítač kompatibilní s USB-C bez ohledu na značku nebo operační systém a je vybaven sedmi porty. Uživatelé také mohou svůj notebook s rozhraním USB-C připojit jediným kabelem k displeji, k externím zařízením a ke kabelové síti prostřednictvím prostorově úsporné dokovací stanice HP USB-C Dock G5 s certifikací Works with Chromebook.

Dodejme, že nové chromebooky HP Elite budou v České republice v prodeji od srpna za ceny od 18 990 Kč.


 
  

- Inzerce -

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

Současné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu. Kromě představení několika klíčových technologických partnerství, například s General Motors, ukázal Red Hat i své produktové novinky. Zeptali jsme se Davida Bečvaříka, technologického lídra pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, jakou roli nyní v podnikovém IT hraje open source a které z ohlášených novinek jsou zásadní pro náš trh.

  

- Inzerce -

Kamery s funkcí rozpoznávání SPZ

Automatickým zdvihem závory přínosy zdaleka nekončí


Když se řekne rozpoznávání SPZ, většině řidičů se jako první vybaví pokuta za rychlou jízdu nebo za průjezd na červenou. Schopnost přečíst poznávací značku a správně jí přiřadit ke konkrétnímu automobilu ale ocení i firmy při evidenci vozového parku nebo k omezení přístupu do areálu. Chytré kamery Mobotix od Konica Minolta však nabízejí mnohem víc.