facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 4. 5. 2005 - Karel Heinige

Nové cenové tarify Českého Telecomu

Telecom265.jpgMinulý týden rozvířilo poměrně poklidné vody cenových hladin telekomunikačních poplatků rozhodnutí ČTÚ namířené proti poskytování volných minut v základních paušálech Českého Telecomu, na které si stěžovali alternativní operátoři. Telecom tak musel podruhé v týdnu svolat tiskovou konferenci a ohlásit další nové cenové programy. Došlo sice k optickému snížení základních paušálů a také minutových cen, otázkou je, nakolik to zasáhne zákazníky, kteří využívali mnohé dřívější a zřejmě celkem výhodné cenové programy.

Nové tarify totiž platí okamžitě dnem zveřejnění a stávající zákazníci se nyní v průběhu května mají rozhodnout pro některý z nových programů nebo budou automaticky od června na nový, nejvíce odpovídající program, převedeni automaticky. Podle mého názoru to bude v mnoha případech pro uživatele znamenat zdražení a v důsledku další odliv zákazníků od pevných linek. A to přesto, že Český Telecom tvrdí pravý opak. Například nový paušál tarifu Telefon Standard nebyl, i s přihlédnutím na snížené minutové hovorné, podle mne snížen natolik, aby dorovnal uživatelům ztrátu v podobě volných minut v dřívějším tarifu. Konečně první vyúčtování za měsíc červen ukáží, kdo měl pravdu. A budu docela rád, když bude tentokrát na straně Telecomu.

 
  

- PR -

Transformace bankovnictví a pojišťovnictví v éře umělé inteligence

Umělá inteligence se stala hy­ba­te­lem digitální revoluce ve finančním sektoru. Přináší bezprecedentní možnosti automatizace, personalizace služeb a optimalizace rizik. Přestože potenciál AI je enormní, jen malá část bank má připravenou komplexní strategii pro její implementaci.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.