facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 4. 10. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nové 4K laserové projektory BenQ s Android TV

BenQ V7000iSpolečnost BenQ uvedla na trh dva nové modely projektorů V7000i a V7050i. Obě novinky nabízí 4K rozlišení a krátkou projekční vzdálenost, takže je lze umístit přímo pod projekční plochu. Jsou určeny především pro vytvoření domácího nebo firemního kina, a proto je podstatné, že podporují technologie HDR-PRO a CinematicColor.Vzájemně se novinky liší prakticky jen barevným provedením, model V7000i je bílý a model V7050i černý, a díky velmi elegantnímu designu fungují jako přirozená dekorace. Funkční prvky, jakými jsou lamely po bocích či zatahovací kryt, se kromě praktických vlastností staví do role estetických doplňků.

Sám výrobce ale u nových modelů vyzdvihuje zejména jejich obrazovou kvalitu: „I ti nejnáročnější uživatelé okamžitě poznají rozdíl. I v dobře osvětleném prostředí jsou barvy syté a živé. Modely V7000i a V7050i mají 1,3krát větší barevný objem, tedy více dostupných barev a jejich odstínů, sytosti a jasu, než aktuálně dostupně laserové televize ve stejné třídě, a to dokonce při větší velikosti promítané plochy. Integrovaný operační systém Android TV a stylový moderní design předurčují oba projektory pro skvělý filmový zážitek z domácího kina v obývacím pokoji.“

BenQ V7000i a V7050i disponují 4K rozlišením 3840 x 2160 pixelů. Díky technologii BenQ CinematicColor nabízí 98% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, zatímco technologie HDR-PRO zajišťuje podporu HDR10 a HLG a dynamickou úpravu kontrastu a jasu přímo při používání na základě mapování tónů barev. Díky tomu mohou být zobrazeny všechny detaily v tmavých nebo stinných oblastech a současně nepřeexponování míst světlých.

Kromě video zážitku myslí oba modely i na kvalitní zvuk. Bohatá konektivita je proto doplněna o porty HDMI 2.0b a SPDIF pro připojení externího zařízení. V případě nutnosti je možné využít zabudovaný stereo systém se dvěma 5W reproduktory s výškovým a basovým reproduktorem v levé a pravé části projektorů.

BenQ V7050i


 
  

- Inzerce -

Trendy ve vývoji softwaru pro řízení skladů

U nás v E LINKX se věnujeme vývoji moderních a inovativních řešení pro řízení skladů WMS. Sledujeme trendy, které se objevují na trhu, a snažíme se s pomocí testů přinášet tato řešení našim zákazníkům. V současnosti vidíme hned několik příležitostí, které postupně implementujeme. Pojďme se na ně společně podívat.

  

- Inzerce -

Výrobce potravin z dánského Thistedu překonává problémy se zastaráváním strojů a připravuje se na Průmysl 4.0

DragsbaekVybudovat si dobrou pověst může trvat celé roky. Získat si důvěru zákazníků znamená důslednost, spolehlivost a závazek vůči příslibu značky. Dánská výrobní společnost Dragsbaek si svoji pověst buduje a upevňuje již více než 100 let.