facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 22. 9. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze služby NETGEAR Insight pro správu sítí

NETGEARSpolečnost NETGEAR uvedla novou verzi své cloudové služby Insight pro vzdálenou správu sítí. Verze 6.8 přináší několik nových funkcí, které pomůžou IT profesionálům a poskytovatelům spravovaných služeb (MSP) spravovat sítě efektivněji a s nižšími náklady. Mezi hlavní novinky, které NETGEAR Insight 6.8 přináší, patří režim energetické efektivity, možnost více sekundárních správců, Multi PSK a vertikální nabídka.Režim energetické efektivity (k dispozici v Insight Premium a Pro)

NETGEAR Insight 6.8 obsahuje režim energetické efektivity, který umožňuje jedním kliknutím inteligentně snížit celkovou spotřebu energie všech přístupových bodů NETGEAR v daném místě. Úspora se přitom liší v závislosti na konkrétním použití, například ve školní síti může být úspora až 20 %. Tento režim se doporučuje pro všechny typy užití a je dostupný v Rozšířeném nastavení (Advanced settings).

Více sekundárních správců (k dispozici v Insight Pro)

V rámci předplatného NETGEAR Insight Pro mohou nyní primární správci sítě udělit přístup dvěma sekundárním správcům a díky tomu zlepšit organizační kontinuitu a flexibilitu správy. Ačkoliv je primární správce jediným vlastníkem účtu Insight Pro, sekundární správci mohou získat široký přístup k účtu. Podle uvážení primárního správce mohou také mít přístup k funkcím souvisejícím s platbami, jako je přidělování nebo odebírání kreditů nebo nakupování a aktivace klíčů. Správci primárních i sekundárních účtů mohou také udělovat různé úrovně přístupu vybraným organizacím. Account manageři tak získají možnost získávat a přerozdělovat kredity.

Multi PSK – vícenásobný předsdílený klíč (k dispozici v Insight Premium a Pro)

Nastavení několika předsdílených klíčů poskytuje správcům sítě lepší kontrolu přístupu k Wi-Fi a vyšší úroveň zabezpečení mezi skupinami uživatelů. S novou verzí NETGEAR Insight mohou mít uživatelé až 32 různých přístupových frází rozdělených mezi 8 možných SSID. Multi PSK je aktuálně podporováno protokoly WEP, WPA a WPA2. S tímto vylepšeným zabezpečením musí být každé heslo jedinečné ve všech nastaveních klíčů. Tato funkce je dostupná ve všech přístupových bodech s Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E v pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz.

Vertikální nabídka (k dispozici v Insight Premium a Pro)

Nové vertikální rozvržení umožňuje snadnější použití služby Insight zejména na mobilních zařízeních.

Služba Insight funguje na bázi předplatného a zahrnuje měsíční ne­bo roční poplatek za každé spravované zařízení od 9,99 USD za rok.


 
  

- Inzerce -

Umělá inteligence od Infor pomohla ve společnosti Zeelandia vyřešit produktová doporučení a cenotvorbu

Zeelandia Group je globální výrobce pekařských přísad. Byla založena roku 1900 H. J. Doelemanem, nej­mlad­ším synem holandského peka­ře, a její centrála sídlí v Zierikzee (Nizozemsko). Po celém světě zaměstnává přes 3 000 zaměst­nan­ců, působí ve více než 30 zemích a prodává do cca 100 zemí světa. Na český trh vstoupila Zeelandia v roce 2000 akvizicí společnosti Lactoprot Bohemia.

  

- Inzerce -

Data, umělá inteligence a automatizace v reálném čase. Salesforce přichází s přelomo­vou inovací, kterou brzy představí i v Praze

Salesforce Live PragueUmělá inteligence, automatizace a postupující digitalizace se stávají běžnou součástí fungování podniků. Až 70 % interakcí se zákazníky se nyní odehrává digitálně.