facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 7. 10. 2019 9:30

Nová verze řešení Flowmon pro monitorování počítačových sítí

Flowmon NetworksBrněnská firma Flowmon Networks zabývající se vývojem řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí, představila novou verzi svého řešení Flowmon 10.3, o které prohlašuje, že výrazně zefektivňuje proces konfigurace, má vyšší výkon a vylepšuje také kompatibilitu s protokolem TLS 1.3.„Nová verze řešení Flowmon získala řadu vylepšení, které výrazně ulehčují její nastavení a posouvají přehlednost zobrazených informací i celkovou ergonomii uživatelského prostředí na vyšší úroveň,“ uvedl při uvedení nové verze Ľuboš Lunter z Flowmon Networks.

Flowmon 10.3 přichází s konfiguračními šablonami umožňujícími přizpůsobit si snadněji uživatelské rozhraní. Aktuálně si lze vybírat z patnácti šablon reprezentujících nejčastější požadavky uživatelů. Zaměřují se na nejrozšířenější online aplikace jako jsou například Office 365, G-Suite, sociální sítě a řadu enterprise protokolů (DNS, DHCP a další), analýzu šifrovaného provozu nebo na služby s mediálním obsahem. Šablony budou průběžně aktualizované.

templates

Změny proběhly také v možnosti zobrazení informací v rámci dashboardu. Nově si lze vybrat ze tří úrovní zobrazení – normální, kompaktní a velmi kompaktní (zhuštěný), čemuž odpovídá také výška fontu, řádkování a další. Pro snazší orientaci je nyní aktivní karta ještě více výraznější. Widgety byly upraveny tak, aby zobrazená data byla čitelnější. Nově se velikost widgetu po přidání automaticky přizpůsobí zobrazeným informacím a widget automaticky zaujme nejlepší pozici na ploše dashboardu. Mezi další změny, které zlepšují přehlednost a čitelnost zobrazených dat patří řada nových možností pro nastavení grafu (zobrazení, barvy, výchozí nastavení, velikosti a další).

dashboard

Mezi další vylepšení v nové verzi Flowmon 10.3 patří:

  • Rozšířené možnosti rozhraní REST API o CRUD operace s uživateli a rolemi.
  • Přehled o stavu veškerého hardwaru v RAID přímo v uživatelském rozhraní (+ upozornění v systémových notifikacích nebo e-mailem).
  • Vylepšená kompatibilita s poslední verzí protokolu TLS 1.3, což usnadňuje odhalování slabých nebo zastaralých šifrovacích mechanismů a vymáhání bezpečnostních politik.
  • Optimalizace výkonu.

 
  

- Inzerce -

COMES WMS pro komplexní řízení interní logistiky továrny

COMESCOMES WMS je jedním z konceptů výrobního informačního MES/ MOM systému COMES pro řízení interní logistiky podniku. K jeho přednostem patří flexibilní konfigurace a využitelnost pro různé typy procesů, od kusových, sériových až po dávkové výroby.

  

- Inzerce -

Digitalizace logistiky a potravinářského průmyslu, K2 Luna a ITIL

IT Systems 1-2/2020V prvním letošním vydání IT Systems na první pohled dominuje téma digitalizace logistiky a řízení skladů. Věnujeme se nejen systémům WMS, ale také internetu věcí a BI v logistice, řešením lokalizace v reálném čase, automatické identifikaci zboží a dalším technologickým inovacím v logistice. Jako vždy se ale dostalo i na řadu dalších témat.