facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 7. 10. 2019

Nová verze řešení Flowmon pro monitorování počítačových sítí

Flowmon NetworksBrněnská firma Flowmon Networks zabývající se vývojem řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí, představila novou verzi svého řešení Flowmon 10.3, o které prohlašuje, že výrazně zefektivňuje proces konfigurace, má vyšší výkon a vylepšuje také kompatibilitu s protokolem TLS 1.3.„Nová verze řešení Flowmon získala řadu vylepšení, které výrazně ulehčují její nastavení a posouvají přehlednost zobrazených informací i celkovou ergonomii uživatelského prostředí na vyšší úroveň,“ uvedl při uvedení nové verze Ľuboš Lunter z Flowmon Networks.

Flowmon 10.3 přichází s konfiguračními šablonami umožňujícími přizpůsobit si snadněji uživatelské rozhraní. Aktuálně si lze vybírat z patnácti šablon reprezentujících nejčastější požadavky uživatelů. Zaměřují se na nejrozšířenější online aplikace jako jsou například Office 365, G-Suite, sociální sítě a řadu enterprise protokolů (DNS, DHCP a další), analýzu šifrovaného provozu nebo na služby s mediálním obsahem. Šablony budou průběžně aktualizované.

templates

Změny proběhly také v možnosti zobrazení informací v rámci dashboardu. Nově si lze vybrat ze tří úrovní zobrazení – normální, kompaktní a velmi kompaktní (zhuštěný), čemuž odpovídá také výška fontu, řádkování a další. Pro snazší orientaci je nyní aktivní karta ještě více výraznější. Widgety byly upraveny tak, aby zobrazená data byla čitelnější. Nově se velikost widgetu po přidání automaticky přizpůsobí zobrazeným informacím a widget automaticky zaujme nejlepší pozici na ploše dashboardu. Mezi další změny, které zlepšují přehlednost a čitelnost zobrazených dat patří řada nových možností pro nastavení grafu (zobrazení, barvy, výchozí nastavení, velikosti a další).

dashboard

Mezi další vylepšení v nové verzi Flowmon 10.3 patří:

  • Rozšířené možnosti rozhraní REST API o CRUD operace s uživateli a rolemi.
  • Přehled o stavu veškerého hardwaru v RAID přímo v uživatelském rozhraní (+ upozornění v systémových notifikacích nebo e-mailem).
  • Vylepšená kompatibilita s poslední verzí protokolu TLS 1.3, což usnadňuje odhalování slabých nebo zastaralých šifrovacích mechanismů a vymáhání bezpečnostních politik.
  • Optimalizace výkonu.

 
  

- Inzerce -

Pokročilé detailní plánování umožňuje společnosti KORADO lépe reagovat na požadavky trhu

KORADOSpolečnost KORADO je přední světový výrobce ocelových otop­ných těles. Společnost potřebo­va­la zkrátit dodací lhůty svých výrobků na základě požadavku zákazníků a interně potřebovala snížit objem admini­stra­tivy při operativním řízení výroby.

  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.