facebook
Aktuality -> Hardware - 3. 4. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová verze PG Boardu

M2MCSpolečnost M2MC představila vylepšenou verzi svého modulu pro sítě internetu věcí PG Board. Jedná se o unikátní řešení, určené pro nejnovější generaci sítí internetu věcí, tzv. Narrow-bandu (NB-IoT). Nová verze PG Boardu nyní přináší vylepšenou anténu, větší tlačítko pro testování signálu sítě a nové světlovody pro LED diody i senzor světla.PG Board lze využívat jako tzv. prototypovací zařízení pro vytváření a důkladné odladění IoT firmwarů a současně jako plnohodnotné víceúčelové čidlo pro koncové zákazníky. PG Board je již z výroby osazen pěti nejžádanějšími čidly, další čidla lze pak připojit dodatečně a vytvořit tak jedinečný multifunkční IoT modul. Díky použití mikro kontroleru STMicroelectronics, největšího evropského výrobce čipů a etalonu pro podniková a průmyslová řešení, navíc PG Board vychází vstříc obrovské komunitě vývojářů, kteří poptávají menší série čidel – konfigurovat a vyrábět speciální moduly v malých sériích se výrobcům nevyplatí, protože by byly neúměrně drahé.

PG Board

PG Board se skládá z těchto komponent:

  • komunikační modul Quectel BC66,
  • mikro kontroler STM32 (STM32L452),
  • GPS čip a senzory: akcelerometr, teploměr, vlhkoměr, světelný senzor a Hallova sonda,
  • napájení a akumulátor,
  • anténa optimalizovaná pro B20,
  • volitelný kryt,
  • programovací modul RESTLINK (externí).

Kromě vestavěné elektroniky obsahuje modul PG Board také aktivovaný přístup do služby miotiq (s datovým tarifem 200 kB měsíčně) nakonfigurovaný pro NB-IoT síť Vodafonu pro snadnou správu komunikace zařízení, aby mohl být ihned po vybalení zapojen do ostrého provozu.

„PG Board si od svého uvedení na trh vyzkoušela již téměř stovka vývojářů. Podle očekávání oceňují především velkou efektivitu programování firmwarů pro IoT zařízení a současně možnost vytváření prototypů nových čidel pro low-power sítě. Variabilitu tohoto modulu navíc podtrhuje možnost vyrobit jej v libovolné konfiguraci na přání zákazníků,“ řekl Karel Krčmář, zakladatel M2MC Holding.

Dodejme, že základní cena modulu PG Board činí 2 490 Kč.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.