facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 27. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Nová řada UPS od CyberPower má přehledné ovládání a nižší spotřebu i hluk

OLS1000EASpolečnost CyberPower představila novou řadu záložních zdrojů (UPS) nazvanou Online S Advanced, zkrá­ce­ně OLS A. Nová série zahrnuje modely UPS v provedení tower i rack mount, má přehledné ovládání a niž­ší spotřebu i hluk. Je tak určena pri­már­ně pro kancelářské prostředí. Oproti starším modelům řady OLS přináší řadu vylepšení.Novinkou je například použití barevného LCD panelu, který umožňuje uživatelům rychle monitorovat stav napájecího systému a konfigurovat jeho nastavení. Dále jsou zde citlivější obvody, kombinace IEC C13 a DE zásuvek a řízené otáčky ventilátoru pro výrazně tišší chod a nižší spotřebu.

OLS1000ERT2UA

Zatím byly v nové řadě uvedeny stolní (tower) modely OLS1000EA, OLS1500EA, OLS2000EA a OLS3000EA, které jsou navrženy pro použití v kancelářském prostředí a menších serverovnách. Všechny využívají technologii dvojité online konverze, která poskytuje nepře­ru­šo­va­né čisté sinusové napětí. Produkty jsou kompatibilní s gene­rá­to­ry a také poskytují tlačítko pro nouzové vypnutí (EPO), které umožňuje uživatelům okamžitě vypnout UPS včetně výstupních zásuvek v případě nouze (např. hrozba požáru či zaplavení aj.). Díky proměnným otáčkám ventilátoru poskytují automatickou termickou správu na základě zatížení napájení, což snižuje hluk, zvyšuje pohodlí uživatelů, a především snižuje energetickou spotřebu samotných UPS jak za chodu, tak i v úsporném režimu.

Novinky se týkají i modelů pro montáž do serverových skříní (rack mount). Konkrétně se jedná o modely OLS1000ERT2UA, OLS1500ERT2UA, OLS2000ERT2UA a OLS3000ERT2UA. I zde došlo k zásadnímu zvýšení citlivosti vnitřních obvodů, která zvyšuje rychlost reakce UPS na změny v napájení. Díky tomu zajistí nezbytný přísun energie serverům pro bezpečné uložení dat a ukončení otevřených relací. Inovace se týká i barevného LCD displeje, jehož podbarvení může signalizovat provozní stavy UPS, a jsou tak vidět v serverové skříni na první pohled.

Tyto modely jsou vybaveny i specifickými vlastnostmi jako např. spínané relé pro ovládání místního prostředí, nebo automatická detekce doplňkových bateriových modulů (EBM) pro uživatelsky snadný odhad doby provozu UPS. Ventilátory s proměnlivou rychlostí pak byly implementovány i v těchto provedeních, a snižují tím jak hluk, tak i potřebu chlazení. Z hlediska výkonu pak nabízejí obdobné výstupní parametry jako provedení tower.

Obě verze provedení, tower i rack mount, lze po doplnění o rozšiřu­jí­cí síťovou kartu připojit k internetu. Lze je pak monitorovat a spra­vo­vat vzdáleně přes aplikaci PowerPanel Business Management. Zde kromě přehledných informací o stavu a poloze jednotlivých UPS v serverovně nastavujete akce vyvolané výpadkem elektrické sítě, jako je signalizace serverům pro automatické ukládání dat nebo fyzické uzamknutí/odemknutí prostoru (dle požadovaného bezpeč­nost­ní­ho scénáře). Lze zde nastavovat i skupiny prioritních kritic­kých zásuvek, kterým bude energie dodávána na úkor méně důleži­tých zařízení. Všechny tyto modely jsou schopny spolupracovat i v součinnosti s generátory tak, že při jejich rozběhu odfiltrují napěťové špičky a následně fungují jako filtr a dodávají čistý sinusový průběh napětí, který je zásadní pro řadu citlivých přístrojů.

Předpokládaná dostupnost nových modelů v řadě OLS A je konec roku 2023.


 
  

- PR -

Multi-fyzikální simulace v elektrotechnice s využitím AI

AI nabízí skvělý kompromis mezi rychlostí a přesností pro koncepční simulace


Společnosti Altair Engineering a Schneider Electric spojily síly v projektu, který bychom vám rádi prezentovali jako ukázku úspěš­né­ho využití multi-fyzikálních simulací v elektrotechnické praxi.

  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.