Aktuality -> Hardware - 3. 7. 2018

Nová řada tenkých monitorů AOC V2

Společnost AOC uvedla na trh řadu monitorů s označením V2 ve velikostech 21,5, 23,8 a 27 palců. Monitory AOC řady V2 přestavují nový přístup k designu monitorů. V produktové řadě se na úvod představí tři monitory 21,5” 22V2Q, 23,8” 24V2Q a zatím největší 27” 27V2Q. Všechny jsou vybaveny ze tří stran bezrámečkovým IPS panelem s širokými pozorovacími úhly a výborným podáním barev. Jas je optimálních 250 cd/m². Inovativní design působí elegantně a kompaktně. Monitory vypadají jako vznášející se obraz ve vzduchu, neomezovaný širokými rámečky nebo tlustými zády. Boční tloušťka je obdobná jako u chytrého telefonu (7,7 mm pro 21,5” a 23,8”, 7,9 mm pro 27”).



Nové monitory se můžou pochlubit obnovovací frekvencí 75 Hz, podporou AMD FreeSync a 5ms dobou odezvy, což z nich dělá monitory vhodné i na běžné hraní a domácí zábavu. Pro připojení zařízení lze využit HDMI nebo DisplayPort, audio výstup pak umožňuje připojit sluchátka nebo externí reproduktory přímo k monitoru.

Díky svému vzhledu jsou monitory série V2 vhodné i pro veřejná místa, kde se vzhled monitoru stává důležitým faktorem. Černé lesklé provedení zadního panelu, čtvercová základna se vstupy, kovový stojan a ovládací tlačítka ve spodním rámečku dodávají monitorům exkluzivní vzhled.

Všechny modely řady V2 jsou vybaveny technologiemi AOC, jako je Flicker-Free pro zamezení nepříjemného blikání podsvícení nebo Low Blue Mode, který snižuje potenciálně škodlivé délky modrého světla. Další inovací je technologie „Clear Vision“, která vylepšuje jasnost a ostrost SD (standard definition) obsahu. Pro lepší produktivitu podporuje řada V2 snadné propojení více monitorů se softwarem AOC Screen+.

Všechny monitory 21,5” 22V2Q, 23,8” 24V2Q a 27” 27V2Q se na trhu objeví v průběhu července 2018 za doporučenou koncovou cenu 3599 Kč (139 euro), 3849 Kč (149 euro), respektive 5409 Kč (209 euro).


 
  

- PR -

Když chytrý teploměr ohrozí celý sklad

Jaká jsou bezpečnostní rizika moderní logistiky?


Moderní logistika dnes stojí na digitálních datech a automatizovaných procesech, ať už jde o sledování skladových teplot, monitoring zásilek nebo sdílení informací s partnery. Větší přehled a rychlost sice šetří čas i náklady, ale čím více systémů spolu komunikuje, tím větší je riziko, že do nich zasáhne něco nečekaného. Jak zajistit, aby digitalizace zůstala přínosem a nestala se slabým místem celé firmy?

  

- PR -

Specializovaná vyhledávací řešení překonávají generativní AI

V kontextu neutuchajícího zájmu o generativní AI se nás zákazníci často ptají: "Co nabídnete oproti AI?" Správá otázka ovšem zní: Co vlastně mohou generativní AI řešení nabídnout oproti specializovaným vyhledávacím systémům pro firemní data?